Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

8 léčivých krystalových vod: Na co která působí a jak si tuhle úžasnou medicínu vyrobit?

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií

Psali jsme vám již o blahodárných účincích vody křišťálové, ametystové a šungitové Zázračné nápoje se dají připravit i z dalších drahých kamenů a minerálů, přičemž každá voda má své specifické vlastnosti.

Krystaly jednak zlepšují kvalitu pitné vody, její chuť bývá svěžejší a lahodnější, ale navíc ji uchovávají dlouhodobě čerstvou. Léčivou vodu lze užívat nejen k pití, nýbrž výluh se hodí i do koupelí, k obkladům a na potírání vnějších zranění.

Než začnete krystalovou vodu chystat, je předně nezbytné kámen očistit. Podržte jej asi 3 minuty pod proudem vody, případně ponořte na noc do nádoby s roztokem z mořské soli. Po opláchnutí vodou ho nechte oschnout a nabíjet na slunečním či měsíčním světle (podle druhu kamene).

Naplňte skleněnou nádobu vodou z kohoutku a vložte do ní jeden surový (neopracovaný) kámen. Na litr vody obvykle postačí jeden krystal střední velikosti. Elixír pijte nejdříve po dvou hodinách působení kamene, ideálně ponechte vodu aktivovat přes noc a dejte si ji až druhý den.

1. Ametrínová voda

Ametrínová voda čistí a regeneruje tkáň a buňky. Při pravidelném užívání, stačí pár doušků ráno na lačný žaludek, vás po čase pozitivně naladí na celý den.

2. Avanturínová voda

Voda z avanturínu, užitá před každým pokrmem, tlumí nadměrnou chuť k jídlu, napomáhá tedy k dodržování zdravého stravování Zevně pak prospívá vlasům.

3. Citrínová voda

Citrínová voda je vhodná jako přípravek proti lupům. Ve formě elixíru funguje při menstruačních potížích, zabírá na infekce v ledvinách a močovém měchýři.

4. Rodonitová voda

Tiší různé bolesti, hojí pooperační rány a poúrazová zranění U malých poranění přiložte obklad na postižené místo, při vnitřním zranění pijte rodonitovou vodu.

5. Růženínová voda

Vnitřně užívaná voda z růženínu slouží k detoxikaci organismu a zlepšuje prokrvení tkání. Zevně léčí kožní záněty, při koupelích činí pokožku sametově hebkou.

6. Smaragdová voda

Smaragdová voda zpomaluje stárnutí pleti a oddaluje vznik vrásek. Jako nápoj ji lze doporučit při žlučníkových a žaludečních obtížích. Prospěšně působí na oči

7. Voda z tygřího oka

Pití vody z tygřího oka, ráno na lačný žaludek, podporuje léčbu nemocných kloubů, pomáhá při nápravě zlomených kostí. Příznivě účinkuje na pohybový aparát

8. Záhnědová voda

Koupelemi v záhnědové vodě posilujeme svalstvo a tukovou tkáň, čímž bráníme tvorbě celulitidy. Její pití mírní bolesti hlavy, uvolňuje svalové napětí a křeče.

Krystaly potřebné k výrobě léčivých vod a plno jiných překrásných opracovaných i neopracovaných kamenů a výrobků z nich pořídíte ve Světě minerálů

Zavítat můžete i do komplexu Mineralia v Praze, kde se nalézá největší výstava a obchod s drahými kameny a dekoracemi z minerálů ve střední Evropě.

Související články

Další články