Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

8 důvodů, proč je tak nesmírně důležité, abychom si vzájemně „voněli“!

Nevoní vám? Ani sebelepší parfém to nezachrání.
Zdroj: archiv

Možná se vám to už také stalo.

Potkali jste dokonalý protějšek. Krásně vypadal, mile se usmíval, měli jste si co říct…

Když ale mělo dojít na „lámání chleba“, něco bylo špatně!

Věděli jste to ještě dříve, než jste se políbili! Prostě vám nevoněl.

Tohle je 8 důvodů, proč je lidská vůně tak důležitá!

1) Z našich pěti smyslů je čich nejstarším a nejtajemnějším. Během evoluce si udržel své propojení s částí mozku, která řídí emoce.

2) Vůně si vybavujeme mnohem intenzivněji než vizuální obrazy nebo jiné vjemy.

3) Matka se do svého dítěte údajně také „zamiluje“ na základě jeho vůně. Vůně a feromony jsou nejvíce koncentrované právě na hlavičce novorozence. Matka díky jeho vůni dokáže své dítě odlišit od ostatních.

4) V některých rozvětvených rodinách používají všechny generace žen, od náctiletých slečen až po prababičky, podobný parfém. Podvědomě to může napomáhat i k výběru podobného typu partnerů.

5) Feromony obsažené v našem potu, slinách a moči řídí naše sociální chování, sexuální přitažlivost, postavení ve společnosti, náladu a sebevědomí.

6) Feromony, které necítíme a zdají se nám bez zápachu, vnímáme Jacobsonovým orgánem, který máme umístěný na horním patře na rozhraní dutiny ústní a nosní. Z tohoto drobného, asi 1 mm velkého místečka okamžitě odcházejí impulzy do mozku, který následně dráždí naše sexuální centrum. Následkem toho jsme k protějšku magicky přitahováni a nemůžeme mu odolat!

7) Extrémní případ vyzdvihování lidských feromonů razil už francouzský císař Napoleon Bonaparte. Pokaždé, když se vracel z boje domů, psal své manželce vzkaz: „Prosím nemyj se, přijedu.“ Chtěl tím vyjádřit, jak neskutečně se na přirozenou vůni své ženy těší.

8) Příroda dobře věděla, jakým „parfémem“ nás vybaví. Takže dřív, než se bezhlavě zamilujete do Fahrenheita od Diora svého milého, očichejte si jeho tričko těsně po fotbale.

Související články

Další články