Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

8 chyb, které se týkají vzhledu a kterými si ženy ničí svou kariéru!

Nesabotujte si svou kariéru!

Možná si v zaměstnání lámete hlavu nad tím, proč vás ještě nepovýšili nebo vás kolegové a nadřízení neberou dost vážně, i když ve své práci vynikáte. Je velmi pravděpodobné, že problém může být ve vašem vzhledu.

Ženy totiž nevědomky dělají chyby, ať už ve vzhledu, nebo ve svém chování, které sabotují jejich kariéru. Spisovatelka Lois P. Frankelová je na toto téma expertka a my vám teď přinášíme několik jejích rad ohledně vzhledu.

1. Nevhodné líčení

Jestliže se v práci objevujete s výraznými linkami, barevnými očními stíny a tvářemi jako marfuška, není divu, že vás neberou vážně. Přesným opakem, kterému byste se také měla vyhnout, je absence líčení, to nepůsobí důvěryhodně. Vyspělá a inteligentní žena se maluje tak, aby to zdůraznilo, ale nepřebilo její osobnost.

2. Špatně zvolené oblečení

I když se v práci všichni oblékají ležérně, vy byste se měla oblékat vždy o trochu lépe. Za předpokladu, že stojíte o povýšení. Prostě se držte zásady oblékej se pro pozici, kterou chceš, ne pro tu, kterou máš. A o tom, jak je zcela nevhodné do práce nosit jehlové podpatky, krátké minisukně a velké výstřihy, snad nemusíme mluvit.

3. Nemístně se usmívat

Úsměv je krásná věc, ale nesmí se to přehánět. Obzvlášť když se řeší něco důležitého. Ženy mají tendenci se usmívat vždy a všude a neuvědomují si, že si tak ničí důvěryhodnost. Dávejte si proto pozor, aby váš výraz odpovídal tomu, co říkáte.

4. Špatný účes

Vlasy dost vypovídají o vaší osobnosti. Dávejte si pozor jak na barvu, tak na délku vaší chlouby. Naprosto nevhodné jsou vlasy dlouhé až po zadek. Nebo viděla jste snad někdy nějakou úspěšnou ženu (ve vědě nebo v řízení podniku), která by měla extrémně dlouhé vlasy? Jestli se vašich dlouhých vlasů nechcete vzdát, tak je alespoň sepněte.

5. Upravování na veřejnosti

Na veřejnosti a tím myslíme v zaměstnání, byste si nikdy neměla upravovat vlasy nebo pudrovat se. Kdy jste naposledy viděla muže, který by si po obědě vytáhl zrcátko a zkontroloval si účes? Určitě nikdy. Jestli to nemůžete vydržet, běžte na toaletu. To zahrnuje stálé zastrkávání si vlasů za uši na poradě. Tím zdůrazňujete svou ženskost a snižujete důvěryhodnost.

6. Naklánění hlavy

Jestliže mluvíte a nakláníte u toho hlavu, zjemňujete tím své sdělení. Dá se to vyložit i tak, že si nejste jistá tím, co říkáte. Dávejte si tudíž pozor, abyste nenakláněla hlavu, když sdělujete něco důležitého. Naopak nakloněním hlavy si můžete pomoci získat důvěru, třeba když chcete, aby se vám někdo s něčím svěřil.

7. Nevhodné doplňky

Jestli chcete být povýšena a zvýšit si svou důvěryhodnost, nikdy nenoste výrazné a barevné šperky! Není nic horšího než žena, které už není dvacet, přesto má v uších neonově růžové náušnice. Taková se nedočká povýšení ani za dvacet let. Výrazné doplňky také odvádí pozornost od vašeho projevu. Vždy je noste tak, aby podtrhovaly vaši osobnost, ale aby vás úplně nepřeválcovaly.

8. Neschopnost udržet oční kontakt

S tím má problém většina žen. Výzkumy ukazují, že vyhýbání se očnímu kontaktu je známka klamu. Když se do očí nedívá žena, je to známka toho, že není sama sebou nebo se necítí ve své kůži. Když se naopak zpříma někomu díváte do očí, vyjadřuje to vaši sílu a rozhodnost.

Související články

Další články