Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

7 zajímavostí, které byste měli vědět o zpěvačce Edith Piaf, protože dnes o ní dávají v TV film!

7 zajímavostí, které byste měli vědět o zpěvačce Edith Piaf, protože dnes o ní dávají v TV film!
Zdroj: Profimedia.cz

O známé francouzské zpěvačce Edith Piaf vzniklo několik filmů, ale ten z roku 2007, kde ji hraje Marion Cotillard, je pravděpodobně ten nejslavnější. Ostatně Marion Cotillard si za svou roli odnesla Oscara a film získal zlatou sošku také za nejlepší make-up.

1 - Jak se ve skutečnosti jmenovala?

Ano, Edith Piaf nebylo její skutečné jméno. Ve skutečnosti se jmenovala Édith Giovanna Gassion. Příjmení Piaf jí dal Louis Leplee, majitel nočního klubu, který nesmírně talentovanou zpěvačku objevil na ulici a dal jí šanci vystupovat u něj.

2 - Měla přezdívku La Mome Piaf. Co to znamenalo?

V podstatě malý vrabčák. Piaf totiž znamená v perském dialektu vrabec. Nejdříve si říkala La Mome Piaf, ale v roce 1937 toto umělecké jméno používat přestala a stala se z ní Edith Piaf.

3 - Její velkou láskou byl francouzský boxer

Jmenoval se Marcel Cerdan a byl šampionem střední váhy v boxu. Je dodnes považován za jednoho z nejslavnějších a nejlepších francouzských boxerů. Zejména kvůli tomu, že od té doby z této země žádný podobně úspěšný nevzešel. Zemřel při letecké havárii v roce 1949, když letěl za Edith Piaf do New Yorku.

4 - Edith Piaf ale měla poměr i se slavným zpěvákem

Jmenoval se Yves Montand a s Edith se seznámil v roce 1944. V té době byl mladíkem, který teprve začínal svou kariéru, a Edith Piaf byla mnohem starší a slavnější než on, takže mu v začátcích také pomáhala.

5 - Stala se nejlépe placenou zpěvačkou

Ačkoli začínala od ničeho, díky svému naprosto unikátnímu hlasu se postupem času dokázala vypracovat až na pozici nejlépe placené zpěvačky na světě ve své době.

6 - Vyrůstala v prostředí bordelu

Jako malou ji vychovávala babička, která vedla bordel v Normandii. A když říkáme "bordel", máme skutečně na mysli nevěstinec. Jejími kamarádkami v dospívání tedy byly zejména prostitutky.

7 - Vůbec neumřela v Paříži

Všeobecně se má za to, že Edith Piaf zemřela v Paříži, kde je i pochovaná. Ve skutečnosti ale zemřela ve městě Plascassier, ovšem zpráva o její smrti byla zveřejněna až poté, co bylo tělo převezeno do Paříže.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy