Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

7 věcí, které si Pražák nikdy nepřizná, protože by se mu zhroutil svět!

7 věcí, které si Pražák nikdy nepřizná, protože by se mu zhroutil svět!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Pražáci jsou páni tvorstva, a když už to nedávají najevo, tak si to alespoň myslí. Kdyby tak tušili to, co zbytek republiky považuje za samozřejmost… Co nafoukaný Pražák neví a neměl by se v zájmu svého duševního zdraví nikdy dozvědět?

1. Metropole ano, ale...

Praha je hlavní město České republiky, nikoli světa!

2. Pražáka nikdo neobdivuje podle místa narození a trvalého bydliště

I skromný Pražák se v džungli (pro něj vše od metru za hranicí Prahy dál) považuje za privilegovaného, kterému je třeba projevovat elementární úctu, protože představuje šlechtu, nota bene narodil-li se v ráji a nepřistěhoval se tam. Ve skutečnosti je Pražák pro přespolní a priori kokot, jen se objeví na horizontu.

3. Dráž tam není, není s čím srovnávat

Pražák si myslí, že nevýhoda Prahy je v cenách, zejména potravin a alkoholu, které jsou tam dražší. Ve skutečnosti netuší, že dražší lihoviny v Praze nejsou. Na venkově je totiž alkohol prakticky zadarmo. Tajit se to Moravě daří jen proto, že Pražákům na rozdíl od zbytku světa je tam normálně účtován.

4. Nikdo neví, co Pražák sděluje

Pražák žije ve virtuální realitě, ve které všichni na západ, jih a východ od Prahy mluví nějakým divným nářečím, což je legrační a směšné, zatímco zbytek republiky má s Pražáky v tomto ohledu zcela jiný problém. Nerozumí jim ani slovo!

5. Sparta Praha - výkladní skříň českého fotbalu?

Pražák většinou fandí Spartě (inteligentních lidí, tedy fanoušků Slavie, je statisticky jen 10 procent), kterou si myslí, že tlačí v evropských pohárech se zbytkem republiky, které je sice protivná, ale kurva jsme Češi, ne? V reálu celý venkov Spartu nenávidí ještě víc než Prahu, v pohárech přeje Plzni a proti Spartě by v Evropě fandil i výběru vrahů dětí nebo reprezentaci Islámského státu.

6. Místo narození: Praha - cejch jako kráva!

Pražáci rádi zdůrazňují Pražákům s přízvukem či podezřelou barvou pleti, že opravdový Pražák se musel v Praze narodit, ale pořád je lepší naplavenina než přespolní. Ve skutečnosti každý, kdo se do Prahy odstěhuje, je venkovem akceptován jen proto, že asi šel za prací, jiný důvod přeci mít nemůže. A pokud je Pražák v Praze prostě proto, že se tam narodil, pak se jedná o politováníhodného chudáka, na kterého se vztahují důsledky vyplývající z bodu 2 tohoto seznamu.

7. Praha je nedostupná

Pražák si myslí, že jet směr Morava je utrpení už kvůli tomu, že tam nevede ani prašná cesta, jen jakási děravá dálnice. Netuší, že Morava ze stejného důvodu nenávidí Prahu. Navíc - proč jezdit někam, co je daleko, nevede tam cesta, platí se tam za chlast a žijí tam jen samí kokoti?

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy