Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

7 věcí, které jste nevěděli o Pánu prstenů! Frodo Pytlík vůbec nebyl hlavním hrdinou!

Pán prstenů má fanoušky po celém světě.
Zdroj: facebook.com
Pán prstenů je celosvětovým fenoménem. Víte o něm ale všechno? Následujících 7 zajímavostí o knižní předloze i filmovém zpracování překvapí každého fanouška!

1. Ve filmech se měla objevit celá armáda Nového Zélandu

Obrovská produkce potřebuje i obrovský komparz a v Pánovi prstenů měla tento účel splnit novozélandská armáda. Vše ale na poslední chvíli překazila mírová mise ve Východním Timoru, kam byli vojáci odveleni.

2. Společenstvo prstenu si nechalo dát společné tetování

Tenhle drb koloval mezi fanoušky poměrně dlouho a většina mu nevěřila. Jenže když se reportéři zeptali přímo Orlanda Blooma, tak ten nijak neváhal, vytáhl rukáv a tetování ukázal.

„Je to v elfštině devět,“ okomentoval nápis Orlando s tím, že odkazuje právě na počet osob ve společenstvu.

Tetování má ale nakonec z devíti herců jen osm. John Rhys-Davis, který hrál Gimliho, se při tetování nechal zastoupit svým kaskadérem.

3. Liv Tyler měla noční můry kvůli skřetům

„Když jsem poprvé natáčela na Novém Zélandu, tak jsem bydlela v krásném velkém domě na útesu nad mořem. Byl tam vážně velký vítr a ty domy tam na to nejsou moc stavěné, takže se pořád třesou. Jak jsem natáčela a četla ty knihy, tak jsem začala mít noční můry. Jednu noc jsem se probudila, bylo mi zle, měla jsem horečku a uslyšela klepání na dveře ložnice. Naštěstí to byl jen vítr. Vidět tyhle děsivé věci bylo pro mě vážně těžké,“ popsala své první natáčení představitelka Arwen.

4. J. R. R. Tolkien považoval za hlavního hrdinu Sama Křepelku

Tolkien prozradil toto tajemství v jednom z dopisů vydavateli. Samotné psaní, ve kterém hlavně vysvětluje, proč má vyjít Silmarillion a Pán prstenů ve stejnou dobu, má okolo 10 000 slov, a tak nemá cenu ho zde celé uvádět. Jeho nejcitovanějším bodem je ale tato věta: „Myslím si, že "prostá“ láska Sama a jeho Rosie (nikde nepopsaná) je naprosto nezbytná k popsání jeho charakteru (hlavního hrdiny)…" Fanoušci se po zveřejnění této věty dlouho dohadovali, zda to tak Tolkien opravdu myslel, a tak se po čase obrátili na jeho syna Christophera. Ten pak nenechal nikoho na pochybách a řekl, že si je jistý, že hlavním hrdinou byl dle jeho otce opravdu Sam.

5. Christopher Lee byl jediným hercem, který Tolkiena potkal

Ještě jako mladý muž potkal nedávno zesnulý herec Tolkiena náhodou v oxfordském baru. Christopher, který byl největším fanouškem knižní ságy ze všech herců filmového zpracování, před Tolkienem poklekl, ale nakonec prý ze sebe dokázal vydat sotva pár slov.

6. Všechny knihy měly být původně napsány v elfštině

Dle skoro 50 let starého medailonku, který o Tolkienovi vydal New York Times, byla elfština Tolkienovou nejoblíbenější věcí na celé sérii. Příběh byl údajně vystavěn právě kolem elfského jazyka, a ne naopak.

7. Christopher Tolkien nenávidí filmy Petera Jacksona

Syn legendárního spisovatele se v roce 2012 rozpovídal pro francouzský Le Monde a mimo jiné řekl: „Vykuchali ty knihy tak, aby vznikl akční film pro skupinu 15–25 let. A vypadá to, že Hobbit bude úplně ta samá sorta.“ Krom toho Christopherovi vadilo, že filmy přispěly k ještě větší komercionalizaci otcovy práce.

Související články

Další články