Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

7 věcí, které dělají vyrovnaní lidé. Zkuste je také, uleví se vám!

7 věcí, které dělají vyrovnaní lidé. Zkuste je také, uleví se vám!
Zdroj: profimedia.cz

Určitě si říkáte, jak to někteří lidé kolem vás dělají, že se nenechají semlít stresem a vypjatými situacemi, na které vy narážíte na každém rohu. Jak to, že jsou pořád v klidu a všechno zvládají. Možná proto, že se řídí následujícími sedmi body.

1. Meditují

Je vědecky dokázáno, že najít si přes den alespoň několik minut na to, úplně vypnout, zavřít oči a soustředit se na svůj dech, lidem výrazně pomáhá od stresu. Dělají to i nejzaneprázdněnější lidé na světě, milionáři, podnikatelé, celebrity… Zkuste to taky.

2. Vyjadřují vděk

To, že vyjádříte vděk, vám nezlepší náladu - to má přímý efekt na váš stresový hormon. Je dokázané, že lidé, kteří umí ocenit ostatní, poděkovat a pochválit, mají o 23 procent menší výskyt kortizolu (hormonu stresu) ve svém těle než ti, co to nedělají.

3. Spí

Vydatný spánek je základem všeho. Nejenže budete snáze hubnout, pokud hubnete, budete se cítit lépe fyzicky, ale také psychicky. Lidé se spánkovou deprivací jsou v permanentním stresu. Podle výzkumů pomáhá také klasická třicetiminutovka spánku, kterou si někteří dávají po obědě.

4. Socializují se

Když se klidní lidé cítí napjatí, prostě se sejdou s přáteli, aby se jim ulevilo. Společnost lidí působí na lidský mozek jako sport - uvolňuje se hormon štěstí endorfin a člověk zahazuje své problémy za hlavu.

5. Nesnaží se zvládat vše najednou

Klidní lidé sice vypadají, že zvládají všechno, ale nejsou to žádní roboti nebo kyborgové. Jen si umí ujasnit priority a ví, na co se mohou s klidem vykašlat a co počká. Ví, že věci, se kterými momentálně nemohou nic udělat, nemá cenu momentálně vůbec řešit.

6. Užívají si dovolenou

Klidní lidé si berou dovolenou Vezmou si jednou za čas pár dní volna a skutečně nepracují. Odříznou se od stresujících faktorů a relaxují. Stejně jako naplno pracují, naplno odpočívají.

7. Odpojují se

Určitě jste si všimli, jak vás stresuje být neustále online. Být dostupný ve dne v noci, od rána do večera. Lidé vám volají, píšou, mailujou a nemá to konce. Klidní lidé ví, kdy si vypnout telefon a zavřít e-mail.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy