Staré časy jsou tímto definitivně fuč. A buďte jen rádi, protože takovou rádoby vysněnou postavu, jakou nám prezentují módní magazíny, má jen setina procenta žen a ty jsou ještě navíc upravovány ve Photoshopu, to abyste řádně záviděli a kupovali si sen, protože sen je to, co chcete žít, neb v realitě se nikomu nelíbí.

Nám ano. A realita teď vstupuje do dlouhodobě zakázaného území. Začalo to tím, že se modelky a herečky vzpouzely, když je chtěli na obalech dodělat, pokračuje to reklamami s naprosto obyčejnými ženami a končí to tím, že na obálku speciálního plavkového vydání magazínu Sporst Illustrated se dostala žena, která obléká velikost 40 a výše.

Plus size modelka. Ashley Graham (26) s plnými křivkami, naprosto hanebně označená jako „modelka nadměrných velikostí“, přičemž její velikosti jsou úplně normální, zatímco ty doposud modelkovské velikosti nikdo neoznačuje jako „modelka anorektických velikostí“ či „modelka s oděvní velikostí jedenáctiletého kluka“.

Ale nemusí pršet, zatím stačí, že kape a i editoři magazínů došli k rozumu s tím, že s realitou se mnoho žen i mužů ztotožní daleko snadněji, protože na sny stvořené grafikem si nikdy sáhnout nemůžete.