Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

7. projekt, který můžete podpořit: Oblastní Charita Tišnov odměňuje pečující rodiny v okolí

Zdroj: pixabay.com
TIŠNOV – Oblastní charita Tišnov prostřednictvím charitativních služeb nabízí pomocnou ruku, podporu a porozumění všem lidem v nepříznivé sociální situaci, nouzi a problémech, na které nestačí vlastními silami. S případnou výhrou v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme” by podpořili pečující rodiny.

„Kritériem pro zajištění domácí hospicové péče je nepřetržitá přítomnost blízké osoby u nemocného. Když náš tým do rodin dojíždí, na vlastní oči vidí, s jakou láskou a vytrvalostí rodiny o své milované pečují. Vidí ale také obrovskou fyzickou a psychickou vyčerpanost. Cítili jsme potřebu těmto lidem poděkovat a dopřát jim péči o ně samotné,“ uvedla projektová manažerka Markéta Horáková-Lazarová z Oblastní Charity Tišnov.

A jak by případnou finanční pomoc využili? „Získané prostředky bychom rádi využili na podporu každodenních neviditelných hrdinů – rodin pečujících v domácím prostředí o své blízké. Přitom oni sami zůstávají se svými potřebami až na posledním místě. Finance získané z projektu použijeme na nákup poukázek k zotavení těla i duše pro pečující nebo pozůstalé jakožto klienty domácí hospicové péče,“ dodala Horáková-Lazarová.

Projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Do půlky července, přesněji do 14. 7. můžete hlasovat pro projekt, který si sami vyberete. Funguje to tak, že za každý nákup dostanete na pokladně žeton. S ním zajdete k vystaveným hlasovacím místům, kde se dozvíte více o projektech, a hlavně můžete dát hlasu tomu, který se vám líbí nejvíc.

Je třeba připomenout, že vyhrává každý. Do pátého ročníku programu se během května přihlásilo přes 500 projektů, z nichž bylo vybráno 270 těch, které Tesco společně se zákazníky podpoří. Vítězové hlasování v každé z lokalit obdrží od Tesco finanční podporu 30 000 Kč na realizaci, projekty na druhém místě 16 000 Kč a na třetím 10 000 Kč.

Související články

Další články