Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

7 potravin, které si hned teď zakažte! Neuvěřitelně totiž škodí vaší pleti

Zdroj: Profimedia.cz
Mantra "jste to, co jíte" se neodráží jen ode zdi, na kterou promluví doktorka Cajthamlová, ale především na vaší pleti. Hned teď si tudíž spočítejte plusy a minusy, které jste na oltář své pokožky dnes a včera přinesli!

Jestli si myslíte, že si nesprávnou stravou zaděláváte jen na celulitidu a okrasné tukové prstence, jste na omylu.

Přibude ještě lámání vlasů, nehtů a hlavně celkové zhoršení pleti, takže celého vašeho vzhledu!

Je tedy na čase zakázat si těchto 7 potravin!

1) Alkohol

Nejenže po něm budete blbé a nepříjemné, ale ještě ošklivé. Chlast vysušuje organismus, tudíž i pleť. Těšit se také můžete na popelavý nádech, který vdechne vašim tvářičkám.

2) Ostrá jídla

I když se po chilli hezky prokrvíte a zčervenáte, následně si odnesete také podráždění a pupínky. Obecně platí, že pleť byste neměli překrvovat, protože si zbytečně přivodíte rychlejší stárnutí!

3) Perlivé nápoje

Ne, matonka opravdu není cestou ke krásné pleti. Perlivé nápoje působí močopudně a odvádějí z těla minerály. Nutno dodat, že také mění PH krve na kyselejší, což je pro pleť i tělo jen další zbytečnou zátěží.

4) Rýže

I když si myslíte, že je tahle příloha dobře stravitelná a zdravá, mějte také na paměti, že stejně jako brambory obsahuje velké množství škrobu, jenž zapříčiňuje stárnutí pokožky!

5) Sůl

Sůl rozhodně není nad zlato! Dokonce je jedovatá a naši pleť ničí podobným způsobem jako její kolega rafinovaný cukr. Vysoké dávky soli způsobují vysoký krevní tlak a vaše kůže bude oslabená, tudíž dříve vrásčitá.

6) Cukr

Čím víc cukru budete konzumovat, tím starší budete vypadat. Inzulin bývá totiž ne náhodou označován jako hormon stárnutí. Stačí vysadit cukr a budete o pár let mladší! Nevěříte? Vyzkoušejte!

7) Mléko

Kromě faktu, že mléko, které zakoupíme v obchodech, kolem skutečného mléka jen prošlo, je prokázáno, že hormony obsažené v mléce a mléčných výrobcích mohou zapříčiňovat vznik akné.

Související články

Další články