Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

7 důvodů, proč dnes vidět Apocalypto: Mel Gibson natočil nejepičtější film z džungle na světě!

7 důvodů, proč dnes vidět Apocalypto: Mel Gibson natočil nejepičtější film z džungle na světě!
Zdroj: Profimedia.cz

V roce 2006 patřilo Apocalypto mezi 10 nejhorších filmů toho roku. Film režírovaný Melem Gibsonem budil hodně vášní, jedni ho vynášejí do nebes, druzí o něm mluví jako o samožroutské slátanině.

Ale nejhorší film roku? Blbost natočená ignorantem To rozhodně ne. Apocalypto zbožňujeme, protože:

1. Klame tělem

Je to napínavé, je to dobrodružné a má to nečekanou pointu. Apocalypto je o zániku mayské civilizace, ale celou dobu máte pocit, že se díváte na úplně jiný film. Myslíte si, že se díváte na akční honičku v džungli, že se díváte na to, jak si jeden mayský bojovník snaží zachránit život a svou rodinu, ale na konci vás čeká velké prozření. Apokalypsa civilizace není to, co jste si celou dobu mysleli, že ve filmu bude a co jste sledovali.

2. Vynucuje si naši pozornost

Ani na vteřinu vám nedovolí líně sklopit oči z obrazovky. Budou se vám napětím kroutit palce u nohou a ještě navíc budete muset dávat pozor, protože film se odehrává v mayském jazyce Yucatec, takže poslouchání na půl ucha není možné.

3. Má boží kostýmy

Všechny ty ozdoby, piercingy, pera, kůže, malby, malůvky, ozdoby, cejchy... Kostymérky si daly ohromnou práci a historici taky. Mel Gibson nenechal nic náhodě a herci ve filmu vypadají přesně tak, jak vypadali tamní obyvatelé na začátku 16. století.

4. Na začátku čehože?

Právě... Celou dobu máte pocit, že se díváte na krvavé řeže někdy z dob před Kristem, ale posléze vám dojde, že tahle děsivá věc se odehrává v době, kdy v Evropě proběhla renesance, tiskly se knihy, umění zažívalo vzestup, náboženství je na prvním místě a Španělsko se rozmachuje a dobývá nově objevený kontinent pojmenovaný po Amerigovi Vespuccim.

5. Drásá nervy svým zvukovým doprovodem

Žádný tam víceméně ani není. Většinou jenom nervní bubny, šeptaná citoslovce a zvuky džungle, ale právě tohle diváka hrozně rozčiluje. Je to záměr, udržet vás v permanentním stavu ostražitosti a napětí.

6. Je to hvězdný film beze hvězd

Nehraje tam nikdo, koho byste znali. Vlastně tam nikdo nehraje, jen asi kromě pěti místních herců. Zbytek lidí tam prostě existuje, všechno jsou to místní obyvatelé vesnic, potomci Mayů a Toltéků, indiáni z džungle navyklí už na dnešní moderní svět.

7. A splňuje podmínky velkofilmu

Velkofilm je od slov Velký film. Věc, co se hodí na plátna kin nebo na velkou televizi, věc, u níž se hodí vypnout telefon, udělat si popcorn, brambůrky, zmrzlinu a dobrý drink. Zaklapnout notebook, zavrtat se v dece na pohovku, obložit se polštáři a pustit zvuk pěkně nahlas. Melu Gibsonovi se povedlo udělat velkofilm o tom, že člověk jménem Jaguáří tlapa běhá v džungli, hrozně tam prší a mluví se tam divným jazykem a ještě navíc málo. Tohle prostě musíte vidět.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy