Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

6 "zbytečných" částí lidského těla, které nám už k ničemu nejsou, ale přesto se s nimi rodíme!

6 "zbytečných" částí lidského těla, které nám už k ničemu nejsou, ale přesto se s nimi rodíme!
Zdroj: archiv

Neměli jste náhodou zánět slepého střeva? A trhali vám osmičky? Co mandle? Netrpěli jste jako děti na angíny? Tohle jsou zkrátka části lidského těla, se kterými je mnohdy víc starostí než užitku. Zamýšleli jste se vlastně někdy nad tím, proč je ve svém dokonalém těle ještě trpíme A k čemu jsou vlastně chlupy v podpaží, když si je stejně holíme? V následujících 6 bodech vám vysvětlíme, co a jak.

1) Krční mandle

Možná jste o tom nevěděli, ale tenhle párový orgán, který se nachází na hranici ústní dutiny a hltanu mezi patrovými oblouky, je důležitou součástí našeho imunitního systému. Filtrují cizorodé antigeny bakterií a virů a pomáhají proti nim vytvářet protilátky. Bohužel jsou často také prvním orgánem v těle, kde se viry a bakterie množí. Pokud jsou ale chronicky zanícené, svou funkci ztrácejí a je tak lepší odstranit je. Lékaři se shodují na tom, že lymfatických uzlin máme dostatek, takže pokud se jeden pár odebere, nic zásadního se nezmění.

2) Obočí

K čemu vlastně slouží tenhle oblouček chlupů nad očima? Jedna skupina vědců se domnívá, že obočí kdysi zabraňovalo potu a dešti vniknout do očí a pomáhalo tak při primitivním lovení a navigaci.

Jiní však tvrdí, že obočí slouží k vyjádření emocí a zároveň může odhalovat naši identitu. Je prý vědecky dokázáno, že lidé hůře rozpoznají identitu jiných lidí bez jejich obočí než bez jejich očí.

3) Slepé střevo

Vědci se dlouho domnívali, že je pro lidské tělo zbytečné a navíc nebezpečné - při jeho zánětu totiž může ohrožovat na životě. Jenže teď se zjistilo, že má velmi důležitou funkci. Funguje pravděpodobně jako zásobárna prospěšných bakterií, které v něm mohou přečkat i úporné průjmové onemocnění a posléze střeva velmi rychle zase osídlit.

4) Chlupy v podpaží

Zatím pro ně není žádné jednostranné vysvětlení. Ale s velkou pravděpodobností mají za úkol udržet náš "odér" dostatečně dlouho, pro přilákání partnera. Proto nám rostou i mezi nohama. No, to je tedy otázka, koho bychom dnes na svůj odér přilákali!

5) Bradavky u mužů

Proč mají muži bradavky, když prsa k ničemu nepotřebují? Vysvětlení je docela jednoduché. Začínali se vyvíjet jako ženy. Každé embryo začne jako ženské, a pokud se maskulinizuje, stane se mužem, ale udrží si hodně ze stejné anatomie. Takže tak. Muži jsou takové nedomrlé ženy.

6) Zuby moudrosti

Začínají se nám prořezávat až v dospělosti, někdy mezi osmnáctým až čtyřiadvacátým rokem. A většinou na ně v puse už nemáme místo, a když, tak to pekelně bolí! V daleké minulosti byly tyhle třetí stoličky nezbytné ke zpracování tuhé potravy. Současný člověk je však nepotřebuje, jelikož naše strava je především vařená a měkká. Takže pokud vám je zubař bude chtít vytrhnout, vůbec se nebraňte. Některým z nás už ani nevyrostly. To je holt vyšší vývojová linie.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články