Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

6 zázračných schopností cibule! Co se stane, když si ji dáte do ucha?

Cibule je skvělým pomocníkem nejenom v kuchyni!
Zdroj: pixabay
Věděli jste, že cibule najde uplatnění nejen v kuchyni, ale i při různých dalších činnostech? Především má blahodárný vliv na zdraví, téměř všechno, s čím nemusíte k lékaři, vyřeší lusknutím prstu cibule. Mrkněte se na šest situací, kdy se vám budou hodit!

1. Boj proti kašli. Na nepříjemný kašel dokonale pomůže cibulová šťáva, která skvěle odhleňuje. Nakrájejte cibuli na plátky a vložte do sklenice s cukrem. Po dvou hodinách už můžete podomácku vyrobený lék začít užívat. Ale pozor, nedávejte si ho před spaním, nebo vás bude odkašlávání trápit celou noc a nebudete moct zabrat.

2. Silná horečka. Plátek cibule přiložte k oběma chodidlům a navlékněte si tlusté ponožky. Léčivé vlastnosti cibule způsobí, že vám horečka začne zanedlouho klesat. Samozřejmě cibulí nenahrazujte speciální prášky na teplotu, používejte ji jen jako doplněk.

3. Rýma a nachlazení. S rýmou se můžete vypořádat jedna dvě. Zařaďte do jídelníčku syrovou cibuli a uvidíte, jak rychle se vám uleví.

4. Bolest uší. Pokud vás čas od času pobolívají uši a vy zrovna nemáte po ruce speciální kapky, nevadí. Ukrojte kousek cibule a vložte si jej do ucha. Potrvá jen pár minut, že cibule bolest vytáhne a vám bude zase dobře.

5. Když vám něco padne do oka. Stačí vzít cibuli a začít krájet. Oči vám začnou slzet a odvedou veškerou práci za vás. Smítko nebo cokoliv jiného, co vám oko dráždilo, se samo vyplaví pryč.

6. Drobná poranění. Pokud se mírně říznete, třeba při krájení chleba, hlavně nepanikařte. Ránu si omyjte studenou vodou a přiložte k ní plátek cibule. Uvidíte, jak rychle se vám bolístka zahojí!

Mohlo by vás zajímat

Další články