Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

6 tajných receptů, které vám pomůžou odstranit pihy z obličeje!

Tyto krásky se za své pihy rozhodně nestydí a je to dobře!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Patříte k těm, které mají tvář posetou pihami a nesnášíte se za to? Trávíte desítky minut tím, že si nejrůznějšími make-upy pihy zakrýváte? Tomu je konec! Máme pro vás 6 tipů, které vás zbaví pih jednou provždy.

Já osobně jsem velkou příznivkyní pih, které mi přijdou opravdu sexy. Většina žen, které jsou od přírody pihami obdařeny, je z nich ovšem nešťastná a snaží se svou přednost a výjimečnost zamaskovat. Pokud nemáte odvahu podstoupit lékařské zákroky, nezoufejte. Pomoc existuje i pro vás. Zde je 6 zajímavých tipů, jak se zbavit pih jednou provždy.

Máta peprná

Na zázračnou masku, která slije barvu naší pokožky, a tak pihy nebudou tolik výrazné, potřebujeme pouze pár lístků čerstvé máty a jeden banán. Tyto dvě ingredience rozmixujeme a naneseme na obličej, stejně jako masku. Vyhneme se místům kolem očí a necháme působit 30 minut. Z výsledku budete sama překvapena.

Kurkuma

Další skvělá maska, kterou během chvilky vyrobíte doma, je maska z kurkumy. Nejen že kurkuma pomůže dokonale vybělit pihy, zanechá vaši pokožku krásně vyživenou a hebkou. Příprava je opravdu jednoduchá. Smícháte bílý jogurt s polévkovou lžící kurkumy a pro zahuštění do kašovitého stavu nám pomůže hladká mouka. Masku si můžete nanášet jednou týdně a vybělení pih je viditelné okamžitě.

Čočka

Dalším zázračným zmizíkem pih je pasta z čočky. Opět se nejedná o nic náročného, a to jak na přípravu, tak na množství surovin. Malý hrneček čočky zalijeme vodou a necháme přes noc odmočit. Ráno čočku slijeme, přidáme bílý jogurt a důkladně vše rozmixujme. Pastu můžeme obohatit o pár kapek citronu. Po pár minutách nebude po pihách ani památky.

Med

S medem je to zajímavé. Máme pro vás dvě varianty bělicí masky. Letní verzí je smíchat domácí med s rybízem a z ingrediencí vyrobit lepkavou kaši. Druhou verzí v období, kdy nemáme rybíz, je smíchat med s limetkovou šťávou a solí. Obě dvě varianty fungují jako skvělé bělidlo a vaše pihy z obličeje postupně zmizí.

Zakysaná smetana nebo kysané mléko

Ať si už vyberete zakysanou smetanu, nebo kyselé mléko, mějte na paměti, že musí být opravdu hodně zkyslé, a to proto, aby vám drželo na obličeji a nestékalo. Mezi největší výhodu kyseliny mléčné je její schopnost bělit pokožku, což pihaté ženy opravdu ocení.

Citronová šťáva

Dalším z bělících pomocníků je citronová šťáva, která má nejen blahodárné účinky, dodává pihaté pleti ochranu před UV zářením a perfektně stahuje pihy a bělí je. Proto můžeme pár kapek citronu přidávat do každé z výše uvedených masek a nebo si můžeme samotnou šťávu vmasírovat do pokožky. Dejte si pozor, ať nedojde na kontakt s očima a po provedené masáži nezapomeňte obličej důkladně opláchnout.

Znala jste tyto triky?

Související články

Další články