Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

6 nejděsivějších míst na Zemi. Tady byste za jedinou noc zestárli strachy o 20 let!

Bojíte se rádi?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Bojíte se rádi? Pak byste si měli začít šetřit na letenku a příští dovolenou nasměrovat na některé z těchto tajemných míst.

Možná jste si mysleli, že tyhle scenérie existují jen v brakových hororech.

Jde však o místa, která skutečně existují a odnepaměti přitahují pozornost zvědavců i vědců po celém světě.

Nejen že zvláštně vypadají a podivně působí na lidi, kteří je navštíví. Dějí se tu takové věci, o kterých nebudete chtít mluvit nahlas.

1. Brána do pekla

Před 40 lety přišli do Turkmenistánu sovětští geologové, aby tu vytěžili zemní plyn. Při vrtu ale narazili na podzemní jeskyni a celý komplex se tak zřítil. Plyn začal unikat do okolí, a tak se rozhodli ho zapálit. To ještě nevěděli, že bude hořet dodnes. A hoří!

2. Hrad duchů

Irský hrad Leap je označován za jeden z nejstrašidel­nějších hradů na světě. V jeho chodbách se prý potuluje elementární duch, jakási nevysvětlitelná síla. Historicky se zde událo mnoho masakrů včetně bratrovraždy. Na děsivosti hradu přidává i fakt, že jeho základy jsou prý postaveny na rituální půdě starých druidů. Brrr…

3. Ostrov panenek

O tomhle podivném ostrově v Mexiku koluje množství nejrůznějších historek. Jedna z nich říká, že správce ostrůvku Julian Santana Barrera jednoho dne našel ve vodě malou holčičku, která se utopila. Už jí nedokázal pomoci. Krátce poté uviděl plavat na hladině panenku, která zřejmě dívence patřila. Tak ji pověsil na strom, aby ulevil její duši. Potom dospěl k závěru, že duše všech malých holčiček se vtělují do panenek a začal je rozmisťovat po celém ostrově. Po 50 letech, v roce 2001 Juliana našli mrtvého na stejném místě, na kterém se dítě utopilo.

4. Les sebevrahů

Aokigahara neboli les na severozápadním úpatí hory Fudži v Japonsku má historickou spojitost s démony z japonské mytologie a je velmi oblíbeným cílem sebevrahů. Za jediný rok tu je zaznamenáno kolem 100 sebevražd, což les činí druhým místem s největším počtem sebevražd hned po Golden Gate Bridge v Kalifornii. Od roku 1970 pročesává každoročně les speciální jednotka hledající těla sebevrahů. Ty pak tito lidé z řad dobrovolníků pomohou i pohřbít.

5. Pařížské katakomby

Katakomby ve francouzské metropoli začaly vznikat už ve starověku a není zcela jisté, jak byly dlouhé. Objeveno bylo asi 190 kilometrů chodeb. V 18. století se sem začaly ukládat ostatky ze zrušených městských hřbitovů a jen o tři desítky let později zde bylo takto pohřbeno více než 6 milionů lidí!

6. Oltář miminek

Svatyně Tophet v Rue Hannibal v Tunisku má velmi mrazivou a temnou historii. S největší pravděpodobností šlo o obětní místo v tehdejším Kartágu, kde byly jako dar bohům vražděna miminka a velmi malé děti. Archeologové objevili více než 20 000 uren, které obsahovaly popel dětí. Většina pocházela z období 4. – 2. století před n. l., kdy bylo Kartágo zmítáno válkami a povstáními.

Související články

Další články