Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

6 jednoduchých cest, jak snížit riziko vzniku rakoviny

Rakovina je postrachem moderního světa.
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další

Smutnou skutečností je, že velké farmaceutické firmy nemají zájem na tom, abyste se úplně vyléčili. Čím delší dobu jste nemocní, tím více peněz utratíte za jejich léky. To platí i v případě rakoviny – úplně stačí uvědomit si, jak nesmírně nákladnou záležitostí je léčba cytostatiky (chemoterapie).

Proto se nelze co divit, že tyto společnosti se příliš nezajímají ani o problematiku prevence. Faktem ovšem zůstává, že přestože rakovina si nevybírá, předcházet jí lze. Zajímá vás jak?

1) Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám. Problematické jsou především cukry a sacharidy, jejichž nejvhodnějším zdrojem je ovoce.

2) Cvičte. Pravidelné cvičení může výrazně snížit riziko rakoviny. Choďte denně na procházky, vyzkoušejte jógu nebo začněte s nějakým sportem. Záleží na tom, co vás baví.

3) Zvyšte přísun vitamínu D. Tento vitamín je nezbytný pro správné fungování imunitního systému.

4) Upřednostňujte oleje obsahující omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Většina lidí ze západního světa přijímá příliš mnoho omega-6 nenasycených mastných kyselin.

5) Nevystavujte se zbytečně radiaci. Čím méně budete používat váš mobilní telefon, tím lépe. Nezapomínejte na funkci tzv. hlasitého odposlechu a nedávejte si na noc mobil pod polštář.

6) Hodně spěte a snažte se vyhýbat stresu – dostatečně odpočinutý člověk v dobré psychické kondici je zdravý člověk!

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy