Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

6 důvodů, proč dneska nesmíte v televizi propásnout komiksový akčňák X-Men: První třída!

Zdroj: Prima

Co dělal Charles Xavier ještě před tím, než skončil plešatý a na vozíčku? Jak vzniklo nepřátelství mezi ním a Magnetem, i když to byli zpočátku kamarádi? Film ukazuje, co všechno ztálo u zrodu X-Menů.

1. Chodí tam celou dobu v podstatě nahá Jennifer Lawrence

Jistě, určitě jste si detailně prohlédli ty její uniklé fotky, ale co ji takhle vidět nahou v pohybu? Jennifer Lawrence v tomto filmu hraje Mystique, ženu, která je schopná přeměnit se do kohokoli a ve své původní podobě je modrá a nahá. Krása na pohled!

2. Je zde skvěle vyvážené vykreslování postav a spektáklu

První dva díly X-Men byly zejména o postavách a sem tam byla trochu akce, X-Men 3 byl celý o akci a díky tomu byl také mnohem hloupější. V První třídě se povedlo tak nějak skloubit dohromady psychologické vykreslování i velkolepou akci, takže se budou bavit všichni - náročnější i méně nároční diváci.

3. Občas to působí jako něco od Quentina Tarantina!

Možná za to může i obsazení Michaela Fassbendera, ale jeho scéna v hospodě v Argentině je skutečně něco, co by klidně mohl napsat a režírovat Quentin Tarantino. Režisérem X-Men: První třída je ostatně Matthew Vaughn, který dříve natáčel gangsterky tarantinovského střihu.

4. Vynikající obsazení

X-Meni měli vždy hvězdné obsazení, ale mladší verze postav v tomto snímku se režisér rozhodl obsadit klidně méně známými, zato kvalitními herci. Takže už se nestane, že by tu byl někdo jako znuděně se tvářící Halle Berry. Středobodem je samozřejmě dvojka James McAvoy a Michael Fassbender, kteří si své role náležitě užívají. A je to pořádně poznat.

5. Přehledná a epická akce

Pokud jste viděli některý z posledních filmů Michaela Baye, ten tak nějak ukazuje, jak vypadají akční scény v poslední době - epileptický střih, díky kterému absolutně netušíte, co se v těch scénách děje. Matthew Vaughn nestříhá tak zběsile a rychle, díky čemuž mohou akční scény lépe vyznít.

6. Překvapení v závěrečných titulcích

Nebudeme ho prozrazovat, ale rozhodně stojí za to!

Související články

Další články