Kolik hlasů dostala skupina Ortel? A kolik hlasů dostal její lídr Tomáš Ortel? Pořadatelé to tají a nechtějí výsledky sdělit! A tak jsme je v redakci eXtra.cz prostě spočítali. A je to hodně vysoké číslo.

Jaroslav Těšínský z agentury Musica Bohemica uvedl, že Ortel a jeho fanoušci se sdružovali na Facebooku. Přes sociální sítě oslovili nejméně 54 000 lidí! „Už jsme oslovili 54 tisíc fanoušků, to je nádherné číslo,“ stálo v jedné facebookové skupině. A to je pouze jedna skupina! Na Facebooku má Ortel ale i další fanoušky a další spřátelené skupiny. Další lidé mu dali hlas nezávisle, bez jakéhokoliv facebookového doporučení. Ještě další měli dvě SIM karty, takže mohli hlasovat dvakrát…

Konečné číslo tak bude odhadem kolem 50 000 hlasů pro Ortel. A může to být také mnohem více, všichni víme, jak jsou fanoušci kapely organizovaní, když jde o jejich modlu.

Kolik hlasů letos dostali Bílá a Gott? Karel Gott obdržel 40 529 hlasů, Bílá získala 41 302 hlasů. A kapela Kabát, která Slavíka vrátila, získala 31 072 hlasů.

Tak už také víte, kdo vyhrál Českého slavíka?