Petr dostane možnost se vrátit do minulosti do časů svých studentských let, konkrétně do června 1989, kdy byl ve třetím ročníku na střední škole. Dostane možnost vše napravit. Jenomže zahrávat si s minulostí není jen tak. Petr se tak dostává do změti komplikací a průšvihů, které musí řešit.

My jsme v tomto snímku nalezli několik zajímavostí, které nám připomenou, že návrat do minulosti není jednoduchý ani pro tvůrčí tým.

1.

Někdy kolem 14. 6. 1989 jdou Petr (Jiří Mádl) a Eliška (Eva Josefíková) do kina na Hříšný tanec (1987). Ten měl ale v tehdejší Československé republice premiéru až 1. 8. téhož roku.

2.

Jiří Mádl není přílišný milovník zvířat. I ten nejpomalejší králík ze tří to vycítil a utíkal před ním jako o život. Štáb pro natáčení využíval jednoho „běhavého“, jednoho „pomalého“ a jednoho „stojícího“.

3.

Jirkovi Mádlovi je ve filmu 18, zatímco hraje Filipa Blažka, kterému bylo v roce 1989 16 let.

4.

Břečťan se stal nejčastější pomůckou pro překrytí drobných detailů v exteriérech, které už nekorespondovaly s minulostí. Tzn. TV satelity, nové dopravní značení, vývěsky nad obchody nebo auta na ulici, ke kterým se nikdo nehlásil a nebylo možné je odtáhnout.

5.

Pro atleta Romana Šebrleho to byla první filmová role. Zahrál si ve filmu tělocvikáře.