Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 velkých otazníků nad unesenou Hankou a Toničkou: Co nám chce Tonička naznačit a co způsobil Zeman?

Se novým videem s unesenými českými dívkami Antonií a Hanou se objevily i nové spekulace. Média i široká veřejnosti si nyní pokládají několik otázek.

1. Co únosci od videa očekávají?

Dívky na rozdíl od prvního videa, kdy požadovaly propuštění doktorky Aafii Siddiqui ze strany USA, tentokrát nemají žádné konkrétní požadavky. Má jít tedy jen o to vystrašit jejich rodiny? Probíhá snad už nějaké vyjednávání o výkupném, o kterém se veřejnost nesmí dozvědět? Měly se dívky jen rozloučit? A žijí ještě vůbec?

2. Proč nechali Toničku mluvit česky?

Jak to, že se únosci nebojí, že by mohla v češtině něco vyzradit? Pravděpodobně není co. Antonie ani Hana zřejmě nevědí, kde se nacházejí. Nevědí prakticky nic, ani zda ta druhá žije nebo ne. Nebo se mezi únosci pohybuje někdo, kdo rozumí česky? Těžko.

3. Chce nám Antonie napovědět, kde je?

Možná že Tonička ví, kde se nachází. A chce to sdělit české straně. Mluví o písni od Gwen Stefani Don´t Speak. V klipu má Gwen namalované třetí oko. Indie? Dále chce pustit soundrack z filmu, který se natáčel v Indii. Náhoda? Možná.

4. Proč byla děvčata rozdělena?

Znesnadňuje to vojenský zásah a případné osvobození. Jak daleko od sebe se dívky asi nacházejí? Z videa se zdá, že má Antonie horší podmínky. Dle průsvitné kůže nebyla na slunci celé měsíce.

5. Pokazil prezident Zeman záchrannou akci?

Odborníci na mezinárodní vztahy a mezinárodní terorismus a také lidé z ministerstva zahraničí se domnívají, že ano. Zemanův výrok o tom, že ví, kde se nacházejí dívky, mohl únosce vylekat a Hance s Antonií nastolit o dost krušnější časy.

Související články

Další články