Jedná se o sedmou největší leteckou katastrofu v historii, malajsijský boeing s téměř třemi stovkami lidí na palubě se zřítil na východní Ukrajině a podle všech prozatímních informací byl sestřelen.

Nejspíš omylem, v místech bojů si ho mohli ruští separatisté splést s ukrajinským letounem, na nějž měli původně políčeno. Aspoň takto zní jedna z teorií osudu nešťastného letu. Jaké jsou další?

1. Někdo chce Rusko zatáhnout do války

Nejspíš Amerika, alespoň podle konspirátorů. Letadlo nechal sestřelit americký naváděcí systém země-vzduch, protože ruští separatisté nemají podle teorie dost peněz na takovou vymoženost, která by dokázala „sundat“ letadlo z desetikilome­trové výšky.

2. Letadlo bylo ve vzduchu smeteno

Čím, to ale není přesně řečeno, ovšem ufologové mají pohotovost a tvrdí, že letadlo spadlo díky mimozemské technologii, nebo narazilo do nějakého obranného štítu kolem létajícího talíře.

3. Jednalo se o cílený útok

Tato možnost nemůže být během vyšetřování vyloučena, ovšem Malajsie je bezkonfliktní země, nemá ani nerostné suroviny a není ani strategickým nebo vojenským cílem. Cílený útok na Malajsii je tak téměř stoprocentně vyloučen.

4. Jednalo se o omyl

Zatím jediná teorie, se kterou hlavně operují analytici a vyšetřovatelé. Proruští separatisté nejspíš mířili na ukrajinské vojenské letadlo nebo se cítili ohrožení tím, že nad oblastí bojů prolétává vůbec nějaký letoun, a boeing byl sestřelen v domnění, že se jedná o chystaný útok na oblast kolem Doněcku.

5. Jednalo se o teroristický útok

Na palubě byli hlavně Nizozemci, Francouzi, Američané, Australané nebo Britové. Tedy hlavně občané západního světa, i proto vyšetřovatelé počítají s tím, že se může jednat o akt teroru a jeho cílem je vyvolat další odvetnou akci a nikdy nekončící násilí.