Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

5 rozvodů, 7 dětí, 100 životních průšvihů a dalších 11 věcí, které jste nevěděli o spisovatelce Danielle Steel

Co všechno si slavná spisovatelka musela prožít?
Patří mezi nejznámější a nejprodávanější autory současnosti. Pravdou ale je, že kdyby sepsala příběh svého života, trumfnul by pravděpodobně všechny její románové hrdinky i divoké představy jejích náruživých čtenářek.

Nádherná zrzka, matka 7 dětí, veleúspěšná autorka románů, jejíž knihy patří stabilně mezi desítku nejprodávanějších titulů na světě, má za sebou hodně zajímavý život.

Tohle je 11 zajímavostí z její dosavadní biografie, které vás rozhodně zaujmou.

1. Narodila se pouhé dva roky po válce bohatému židovskému podnikateli a rozmazlené mladičké dceři portugalského diplomata. Jelikož její otec patřil mezi potomky zakladatelů společnosti Löwenbräu Beer, byl jeho majetek skutečně neskutečný! A tak se malá Danielle od mala potloukala po VIP večírcích, kde pozorovala chování dospělých.

2. Když jí bylo 7 let, její rodiče se rozvedli a matka se z Ameriky přestěhovala do Evropy. Danielle zůstala s otcem v New Yorku a právě tehdy začala hledat útěchu v psaní. Měla pocit, že papír je jediný účastník jejích trápení.

3. S povídkami začala už na základce. Postupně se začala věnovat poezii, ale také prohlubovala svůj zájem o módu. Nakonec vystudovala klasickou literaturu na New York University.

4. Poprvé se vdávala sotva jako osmnáctiletá. K oltáři ji dotáhl bankéř Claud-Eric Lazard, se kterým záhy počala dceru Beatrix.

5. První manželství se rozpadlo po 9 letech. Stihla během něj ale dokončit první rukopis a stát se reklamní textařkou. Její první novela Going Home měla okamžitý úspěch a zahájila tak její novou životní epizodu.

6. Do druhého manželství skočila rovnýma nohama ve vězení. Její milovaný Danny Zugelder byl totiž později obviněn ze série znásilnění na jiných ženách.

7. Když se rozvedla s jedním kriminálníkem, vzala si dalšího gaunera. William Toth rozhodně nebyl kluk do nepohody, navíc byl silně závislý na heroinu.

8. Když zjistila, že její láska špatné muže změnit nedokáže, konečně našla Johna Traina, přitažlivého obchodníka s víny. On adoptoval její dvě děti, ona jeho dvě a už tak početná rodinka se rozrostla o dalších 5 jejich společných dětí!

9. Po nocích psala rukopisy, přes den se starala o rodinu a byla šťastná. Jen do té doby, kdy se na příběhu Danielle rozhodla přiživit jiná začínající autorka a napsala veřejně, že otcem Nicholase není John Train.

10. Chlapec byl skutečně adoptovaný. Rodina tenhle nápor neustála a manželé se rozvedli. Syn Nicholas, který navíc trpěl bipolární poruchou, spáchal sebevraždu… To byla největší životní bolest, kterou Steele pocítila a ze které se nikdy nedostala.

11. Její páté a zatím poslední manželství s finančníkem Tomem Perkinsnem skončilo roku 2002 a od té doby si 67letá spisovatelka dává od mužů oddych. Bude to napořád?

Mohlo by vás zajímat

Další články