Hlístoun červenohřívý

O existenci tohoto obřího hada byly přesvědčeny generace před námi, nikomu se ho ale nikdy nepodařilo najít. Jaké bylo překvapení, když vědci tuto velkou rybu s hadovitým tělem, která je velká jako loď, objevili. Tato příšera se obvykle pohybuje daleko od břehu. Ke břehu se nepřibližuje, pokud nemusí. Většinou se nachází zhruba 900 metrů v hlubinách. Tento hlístoun dal vzniknout pověstem o mořských hadech. Objeven byl u pobřeží Kalifornie.

Žralok velkoústý

Z této kreatury nám běhá mráz po zádech. Je to vlastně obyčejný žralok, jen má velkou čelist. Toto zvíře se opravdu jmenuje podle toho, jak vypadá. Tento žralok je extrémně vzácný a byl viděn maximálně 63×. Mrtvola tohoto pětimetrového obra se vyplavila na Filipínách. Když ho našli rybáři, žralok ještě žil, ale chyběla mu celá zadní ploutev. Svému zranění podlehl. Vědci ho teď budou podrobněji zkoumat.

Dlouhonos

Toto monstrum bylo nalezeno na pobřeží Severní Karolíny. Z této ryby, která má jméno opovídající tomu, jak vypadá, jde strach. Víme o něm zatím jen málo. Dorůstá do velikosti dvou metrů a potkat ho můžete snad v každém oceánu, výjimkou je jen ten polární. Čelisti má široké a obsahují spoustu zubů. Tyto ryby jsou velmi dravé a v oceánu byste je rozhodně potkat nechtěli.

Ryba Pacu

Tento tvor má zvláštní slabost pro pánské přirození a ukousl ho už několika obětem. Tato ryba je nebezpečným predátorem a je příbuzná s piraňou. Její skus je tak silný, že dokáže bez problémů rozlousknout ořechy či ukousnout prst. Ryba Pacu opustila svou původní domovinu a nyní ohrožuje vody Evropy. Naposledy byla ulovena u Švédska. Žije převážně ve sladkých vodách Jižní Ameriky, její výskyt na severu Evropy proto odborníky velmi překvapil. Jak se tam dostala, zatím nevědí.

Žralok šotek

Toto monstrum patří k těm nejzáhadnějším žralokům, které známe. A pro člověka je podle všeho hodně nebezpečný. O jeho chování a způsobu života se ale toho moc neví. Žije v hlubinách a na povrchu se vynořuje jen výjimečně. Pod 1200 metrů není šance na ně narazit, přitom se vyskytují po celém světě. Nejvíc byli viděni v okolí Japonska. Šotek může měřit až 4 metry. Podle vědců mohly v hlubinách žít i exempláře o velikosti 5–6 metrů. Nejděsivější je na nich jejich čelist.