I když mají k dispozici přední vizážisty, ani slavné krásky se nevyhnou kosmetickým faux pas, na které by nejradši zapomněly. A my vám je, abyste se podobným trapasům vyhnuli, přinášíme.

Zářným příkladem toho, že bez odborníka na líčení se do společnosti nevychází, je herečka Eva Longoria. Hvězda seriálu Zoufalé manželky je profesionálkou v zapomínání roztírání krycího korektoru. Ten jí měl zesvětlit tmavé kruhy pod očima, ale výsledkem byly nehezké bílé čmouhy, připomínající indiánské malování na obličej.

Bývalá manželka Toma Cruise Nicole Kidman zase pohořela na vrstvě bílého pudru. Ačkoliv HD pudr dokáže s pletí zázraky, pod intenzivním světlem blesku to většinou dopadá špatně.

Ačkoliv je kouřové líčení v módě, nesmí se přehnat, aby to nedopadlo jako v případě modelky Tyry Banks. Ta loni dorazila na akci Moth Ball v New Yorku s tmavými očními stíny, jejichž špatná aplikace způsobila, že hvězda vypadala jako horník.

Kelly Osbourne se ráda řadí mezi módní kritičky, sama by se ale měla nad sebou zamyslet. Občas zvolí tón make-upu, který musela vybírat snad potmě a se zavázanýma očima.

Naši skupinku nepovedeně nalíčených uzavírá novinářka a televizní hvězda Claudia Winkleman, která nedávno dorazila na předávání cen magazínu GQ s tak šíleným make-upem, až ji všichni začali podezírat z praktikování černé magie.