Žijeme sice v době, kdy kondomy seženete na každém rohu a antikoncepční pilulky jsou stejně běžné jako lentilky, přesto se stále najdou tací, kteří dávají přednost poněkud alternativnějším metodám, které mají pomoci k zabránění nechtěného těhotenství.

Tohle je 5 z nich, které rozhodně stojí za zmínku.

1) Přejídání se granátovými jablky

Tato metoda byla oblíbená již u starých Egypťanek. O granátových jablkách je obecně známo, že působí spíš afrodiziakálně, ale jejich semínka údajně obsahují velké množství estrogenu. Když je tedy rozdrtíte a dopřejete si je ve větším než malém množství, měly byste být chráněné před početím. Pouze údajně!

2) Výplach coca-colou

Pokud si chcete poleptat pochvu, doporučujeme výplach coca-colou, octem nebo jinou prima tekutinou, která má údajně také zajistit antikoncepční účinek.

3) Vypití sklenice mléka

Ano, je to tak. Mnohé ženy se opravdu domnívají, že po pohlavním styku stačí zavřít oči a vyexovat sklenici mléka. A otěhotnění se obávat nemusejí. Rádi bychom je proto vyvedli z omylu.

4) Čaj z tabáku

Proti otěhotnění po nechráněném styku prý pomůže i čaj z tabáku. Další rada, kterou raději nezkoušejte! Nejenže si na něm nepochutnáte, ale ještě byste si mohla přivodit zdravotní komplikace.

5) Brambora místo pesaru

Dvaadvacetiletá Kolumbijka si nedávno vymyslela přírodní variantu pesaru. Místo latexové antikoncepce si do vaginy vsunula hlízu brambory. Ale ta začala klíčit a růst, takže ji pak už nebyla schopná vytáhnout. Představujeme si ten výraz v obličeji lékaře, který jí musel bramboru vylovit.