1. Santa Fe, Nové Mexiko, USA

Nebojte se, holky, pokud se budete držet v resortu, rozhodně vás žádný šéf drogového kartelu neukradne. Naopak, v této oblasti si to můžete velmi užít, a to především pokud byste rády nějakou wellness dovolenou v kvalitních lázních. Na sedmdesáti akrech se tu totiž rozkládá nádherný resort Sunrise Springs Spa Resort, který uspokojí snad všechny vaše potřeby. Díky bezpočtu aktivit, které je zde možné provádět, od jógy až po vaření, se rozhodně nebudete nudit a široká škála z nabídky procedur a terapií vás pohladí na duši.

2. Lisabon, Portugalsko

Pokud jste příznivkyně urban kultury, Lisabon je pro vás ideální místo. Můžete se pokochat historickými památkami, stejně jako typickou kulturou města. Jeho pestrobarevná atmosféra, která na vás bude dýchat z každého koutu města, vás naladí na tu správnou dovolenkovou vlnu. A co vám budeme povídat, Portugalci jsou, milé dámy, snad ještě žhavější, než město samotné. Pokud máte rády pastelové barvy, seafood a dobré víno, potěší vás například Hotel Valverde uprostřed města, kde je botanická zahrada téměř naproti přes ulici.

3. New Orleans, Lousiana

Už máte dost každodenního pracovního shonu a potřebujete jednoduše tak trochu vypnout? Každý ví, že New Orleans je pro mejdan jako stvořené. V tomhle městě to prostě žije. Když se navíc ubytujete například v hotelu The Ace Hotel, budete mít všechno pod jednou střechou. Tenhle hotel má totiž vlastní prostor na koncerty, restaurace a extra populární bar na střeše. A pokud se trochu rozdivočíte, můžete si klidně zatančit přímo v ulicích a nikdo vám to nebude zazlívat.

4. Papagayo, Kostarika

Chcete zažít nějaké to správné dobrodrůžo? Tohle je pro vás ideální místo například pro surfování. Jestliže jste spíše příznivcem souše, rozhodně vyzkoušejte zip-line v hlubinách džungle. Opičky můžete během výletu skoro podrbat za uchem. Ubytování v Andaz Papagayo je ideální spot blízko letiště, navíc se skvělou kuchyní a spa, které vám změní život. Potápět se potom můžete v průzračných vodách nedalekého zálivu Culebra.

5. Londýn, Velká Británie

Kam jinam vyrazit na nákupy o prodlouženém víkendu? Londýn je ideálním spojením dobrého jídla, zábavy, nákupů, historie a kultury. Navíc je téměř co by kamenem dohodil. Ubytovat se můžete v novém hotelu The Ned, přímo v centru dění. Nejenže budete mít město na dosah ruky, ale hotelový komplex prakticky nemusíte vůbec opouštět. Dokonce i místní si sem rádi dojdou za zábavou. Hotel totiž nabízí hned devět barů a restaurací a dva bazény. Takže se mezi nákupní horečkou rozhodně nudit nebudete!