Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 kroků, ve kterých najdete svůj životní smysl

V životě je důležité mít pocit, že jste potřební, a to na místě, kde
to má své opodstatnění.
Zdroj: profimedia.cz
Život není peříčko. Každý z nás se už minimálně jednou dostal do situace, kdy se cítil ztracený, osamělý, prázdný. Dá se říci, že tyto pocity patří rozhodně k velmi nepříjemným a každý z nás by je ze svého života nejraději vymazal. Zamýšleli jste se však někdy nad tím, proč se nám tyto pocity v různých intervalech vracejí? Není na čase se zastavit a zapřemýšlet nad smyslem našeho života? Věříte v osud či činíte věci nahodile a nijak zvlášť nepřemýšlíte nad tím, proč se nám určité situace dějí?

Nic není náhoda. Do svého života přitahujeme lidi, věci i situace přesně určené pro nás! Všichni máme nějaké životní poslání, a tak jsou lidi, se kterými se setkáváme, našimi průvodci, učiteli, a situace, které se nám dějí, jsou našimi zrcadly. Přitahujeme si do svých životů přesně to, co si přejeme, i když to tak leckdy nemusí vypadat.

Pokud jste se právě na své životní cestě ztratili, pojďte se zamyslet nad smyslem vašeho života a uvidíte, že společně zaplníme prázdnotu.

Zde je 5 kroků, které nám pomohou vrátit se zpět do šťastného života.

1. Pociťte opět radost

Zamyslete se, jaké situace a momenty vám způsobují pocit radosti? Kdy jste naposledy takový pocit cítili? Každý z nás by měl mít minimálně jednou za den tento hřejivý stav. Nemusí se jednat o velké věci, stačí začít malými krůčky. Uvařte si vaše oblíbené jídlo, pusťte si skvělý film, kupte si ten šíleně drahý kabát, o kterém neustále přemýšlíte, zajděte si na nehty. Dělejte cokoli, co vás alespoň na okamžik dostane z chmurné nálady.

2. Zaměřte se na smysluplné věci

V životě je důležité mít pocit, že jste potřební, a to na místě, kde to má své opodstatnění. Děláte práci, která vám dává smysl, nebo pouze plníte rozkazy za účelem zisku? Změňte práci, vyberte si nové koníčky, které vás budou rozvíjet a díky nimž se posunete. Můžete třeba obdarovat chudé, nemocné. Zachraňte týraného pejska z útulku a poskytněte mu milující a klidný domov. Dělejte cokoli bláznivého, co vám bude dávat smysl, stačí použít vlastní intuici.

3. Obnovte staré kontakty

Nemáte někoho, s kým byste se chtěli usmířit, komu byste se chtěli omluvit nebo ho prostě jen po sto letech vidět? I staronový přítel vám může vrátit chuť do života. Zažijte ten povznášející pocit odpuštění či usmíření! Pokud nenajdete nikoho v okolí kamarádů, s kým jste se dlouho neviděli, uspořádejte rodinnou večeři, kam pozvete tety, babičky, sestřenice, žijte pro rodinu, která vám může poskytnout dostatečnou podporu při vašem comebacku!

4. Utvořte si váš vlastní seznam

Napište si deset aktivit, které jste ještě nikdy nedělali, přestože je to vaším snem, a aktivně se podílejte na plnění tohoto seznamu. Chcete se podívat na Bali, projet se na koni nebo začít kreslit? Proč ne! Pokud jste na dně, je ten nejlepší čas se odlepit a vstoupit do nového života s novým zážitkem.

5. Utvořte si nadhled

Není od věci naučit se brát věci s humorem a i v těch nejtěžších situacích hledat pozitiva. Když se to vezme kolem a kolem, zasmát se dá téměř všemu. Můžete začít tím, že si řeknete, že sice řešíte závažnou životní situaci, ale valná většina problémů lidstva se vás vlastně netýká. Nedýchá se vám o něco líp?

Hledání životních hodnot, smyslu a lásky není snadnou věcí. Důležitá je ovšem víra, která vás po této cestě bude provázet. Nezapomínejte v sílu odpuštění, které je mocným učitelem.

Související články

Další články