Není pravda, že vztah, ve kterém se partneři nehádají, je dokonalý. Naopak, pokud se o problémech nemluví a každý v sobě dusí své křivdy, vzniká mnohem větší propast, než když se pohádáme a pročistíme vzduch. Ať už se hádáte kvůli penězům, úklidu, dětem nebo sexu, nezapomínejte, že i hádky mají své hranice a jasně stanovená pravidla. Pokud budete tyto hranice porušovat, může se vám stát, že jednoho dne bude taková pročisťující hádka poslední. V těchto 5 krocích se tragédii vyhnete.

1. krok – Start

Než se do partnera pustíte a začnete na něj řvát z plných plic, pokuste se mu dát ještě šanci z hádky vycouvat a klidným hlasem mu naznačte, že máte problém. Sdělte mu, co se vám nelíbí, a čekejte, co se bude dít. Není na místě začít situaci okamžitě hrotit.

2. krok – Správné načasování

I to, kdy se hádáte, velmi ovlivňuje vývoj a cíl hádky. Pokud na někoho křičíme nebo ho obviňujeme, když zrovna odchází a má plné ruce nebo když dopisuje pracovní úkol, je celkem jistota, že vylítne a katastrofě se nevyhneme. Proto si s hádkou počkejte a pečlivě ji načasujte.

3. krok – Spolupráce

Pokud po partnerovi vystartujete a dáte mu za vinu celou hádku, asi dobře nepořídíte. Snažte se uznat i vlastní chyby a nabídnout svou pomoc nebo možnost řešení. Buďte otevřená tomu spolupracovat, ovšem za předpokladu, že muž projeví iniciativu a zájem svůj hřích napravit.

4. krok – Konec

Pokud hádku ukončíte, už se k problému nevracejte a nevyčítejte vše partnerovi dalších několik dní. Také je důležité vyřešit si své problémy sami a do hádky nezatahovat nikoho dalšího. Přestaňte se tedy odvolávat na to, jak to funguje v jiných domácnostech nebo co vám kamarádka říkala.

5. krok – Žádné urážky a nadávky

Hádejte se na úrovni a nezapomeňte, že není na místě říct svému partnerovi vše, co vám vlítne do pusy. Pokud se součástí vašich hádek stanou nadávky a ponižování, nemůžete očekávat pozitivní vyřešení situace. Vyvarujte se toho, že v hádce řeknete něco, co nepůjde vzít zpět a čeho budete litovat.