Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

5 jídel, která vám snižují inteligenci, víte o nich?

5 jídel, která vám snižují inteligenci, víte o nich?
Zdroj: profimedia.cz

Některá jídla prostě můžou způsobit pokles IQ na úroveň Džambulky. Čtěte, která to jsou a proč!

1. Sladkosti

Nejen že neprospívají vaší linii, ale ani mozku. Dlouhodobá nadměrná konzumace cukru může způsobit neurologické problémy a také zničit paměť.

2. Alkohol

Alkohol ničí všechno. Rozum taky, stačí se rozhlédnout po vašich známých, kteří pravidelně kalí. Alkohol mění chemismus v mozku, nejen že se stáváte blbými a blbějšími, ale mění se i vaše chování vůči okolí. Bacha na to. Lékaři doporučují dvě deci vína denně. Víc ne.

3. Rychlé občerstvení

Studie z Univerzity v Montrealu dokázala, že i jídlo z mekáče a ostatních fast foodů umí měnit chemické procesy v mozku a dokonce vás přivádět k depresi. Pokud se cítíte poslední dobou smutní, unavení a bez šťávy, dejte si místo hambáče třeba rajčata s mozzarellou.

4. Přesolená jídla

Jistě víte, že sůl má vliv na krevní tlak a srdeční činnost. Sodík umí i napadnout vaše myšlení a vnímání. Ano, slaná jídla ovlivňují vaši inteligenci.

5. Nikotin

No dobře, tohle není jídlo, ale cigaretový kouř prochází i vaším trávicím traktem. Nikotin nejen že způsobuje stárnutí organismu, špatný dech a rakoviny všeho možného, má také vliv na produkci a funkci neutrotransmiterů tím, že zužuje kapiláry. Ty pak nezásobují mozek kyslíkem tak, jak by měly. Výsledek? Jsou z vás hlupáčci.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy