Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

5 hodně depresivních fotek: Z rozestavěného mrakodrapu v Caracasu se stal nejvyšší slum na světě

Vítejte v El Torre de David.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie

Z takzvaného El Torre de David – pětačtyřiceti­patrového věžáku tyčícího se v centru venezuelského hlavního města – se stal smutný pomník zdejší bankovní krize a chudoby, kterou v současné době zažívá převážná většina obyvatel Caracasu.

Nedokončený mrakodrap chátrá od roku 1994, kdy zemřel projektový developer. O jeho dostavění nikdo neprojevil zájem, avšak opuštěný dlouho nezůstal – velmi rychle ho totiž obsadila místní chudina.

Před dvěma lety v rozestavěné výškové budově bydlelo přibližně 750 rodin. Dnes jich pravděpodobně bude ještě víc. Squatteři shromáždili dostatek peněz na zřízení a údržbu technické infrastruktury, takže mají k dispozici tekoucí vodu a elektřinu. Naleznete zde prodejny různých domácích výrobků, kostel a dokonce i posilovnu.

Přestože El Torre de David může sloužit jako útočiště pro vrahy a obchodníky s drogami, většina jeho „nájemníků“ se zkrátka jen snaží odrazit ode dna a začít znovu.

Související články

Další články