Kdyby to před těmi pětadvaceti lety neprasklo a dnes dál vládl komunismus, našim celebritám by to zase tak nevadilo, ostatně umělci se měli dobře za každého režimu. Je tu ale pár „ksichtů“, které by si v socialismu vyloženě lebedily!

1. Lucie Bílá (48)

Proletariátem milovaná diva by si užívala, co hrdlo ráčí. Lidová umělkyně by byla zvaná na pravidelné besedy do továren a byla by to zřejmě ona, kdo by Internacionálou otevíral tradiční oslavy prvního máje a dalších svátků vítězství pracujícího lidu. Její největší kámoš by byl nejprve prezident Gustav Husák a po něm další komunističtí prezidenti. Odsuzovala by jakékoli protirežimní pokusy kulturní fronty a na její Černobílé turné by měli milicionáři vstup zadara, ostatně, i kdyby přišli všichni, zbyla by ještě volná místa. Její Filípek by i přes mládí a totální zmatenost byl dnes ve vedení SSM (teda když by si ostříhal ty vlasy)!

2. Martin Maxa (52)

Svou bezpáteřností dokonalý symbol kovaného komunistického umělce, který pro stranu a vládu udělá výměnou za výhody cokoli. Maxa je klasický komunista, rád se dělí. Jeho soužití s pěti různými ženami by sice režimu nebylo příliš po chuti, ale když o tom dodnes neví ani jeho oficiální partnerka, těžko by to na něj prasklo. Maxa i dnes ve svobodě rád vystupuje pro KSČM. Zajímavost: vládnout tu stále strana a vláda, vypadá Maxa úplně jinak, protože bez kvalifikovaného servisu plastické chirurgie by nemohl co dva roky na nastřelování vlasů, neměl by šesté zuby a třetí obličej.

3. Karel a Ivana Gottovi

Božský Karel by byl už sedm let po smrti, besedy v továrnách a zlá, panovačná žena by ho uštvaly, zatímco takto může prchat sem tam do NSR. Slavíkem by byl stále, naopak Klus by pátým rokem seděl za rozvracení republiky. Nejlépe by se měla Ivana coby prominentka režimu a typově jakási nástupkyně Marty Gottwaldové. Měla by vlastní aparát a byla předsedkyní Československého svazu žen. Jediný problém by byl s jejím nekonečným otravováním, že chce být hlasatelkou prvního programu Československé televize (tehdy za bolševika byl pro výkon této profese ještě nutný talent), ale pevné přátelství s šéfkou zpravodajství ČST Jitkou Obzinovou, dříve snachou komunistického ministra vnitra Jaromíra Obziny, by nakonec udělalo své. Dokonce i dětem by prošla ta odporná zápaďácká jména.

4. Jakub Kohák

Miláček národa, který v roce 2001 nahradil ve znělce uvádějící a uzavírající reklamní blok pana Vajíčko, aby následně hrál ve všech třinácti reklamních spotech. Na džemy Liko počínaje a Kaolarem a sítí obchodů Pramen konče.

5. Ewa Farna (21)

Prominentka režimu, která zcela zastínila dávné hvězdy typu Pavla Horňáka či Sagvana Tofiho, přestože ten každoročně vystupuje ve Fučíkárně v rámci připomenutí svátku slunovratu v jeho rodném Libanonu. Ewa by dozajista byla čestná předsedkyně Svazu česko-polského přátelství. Pětinásobná vítězka Festivalu politické písně v Sokolově. Až na tu píseň o božích mlejnech, tu by jí zakázali hned při první přehrávce!