Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

4 zásadní důvody, proč dneska v televizi vidět zase po dlouhé době povedený český film Ve stínu!

Film můžete sledovat dnes od 21.45 na Nově.

Není v poslední době příliš mnoho českých filmů, které by stály za podívání. Ve stínu je naštěstí výjimkou. A navíc výborná!

Je to kvalitní film pro všechny, kteří mají rádi detektivky

Dobrých padesát let u nás nevznikla pořádná celovečerní detektivka, když nepočítáme legrační pokusy o západně vypadající televizní seriály, které vypadají spíše nechtěně směšně. Ve stínu ale začíná jako pravověrná detektivka, i když trochu s příměsí noiru. Jelikož se ale celý film odehrává v 50. letech, tedy v době těch největších komunistických represí, dá se od začátku tušit, že půjde nejspíše o něco trochu víc…

Je to také jeden z nejlépe vypadajících českých filmů

Režisér David Ondříček nikdy nepatřil mezi vizuální režiséry, ale na Ve stínu si dal pořádně záležet a jsou momenty, kdy ten film vypadá překvapivě jako z Hollywoodu – dokonce jsou tu čas od času i takové ty klasické podhledy, které dělává Michael Bay! Není to sice všechno úplně originální, ale proč se neopičit po někom, kdo dělá své řemeslo zatraceně dobře?

Je to pořádně důležitý film

Máme před komunálními volbami a tenhle film je před jakýmikoli volbami pořádně důležitý. Měl by se na něj povinně podívat každý, kdo by snad chtěl volit komunistickou stranu a říkat všem, že v době vlády komunismu bylo lépe. Nebylo a film Ve stínu to dost depresivně znázorňuje.

Ivan Trojan je zde jako vždy opět vynikající

Ivan Trojan je bezpochyby náš nejlepší herec a není to jen proto, že si odnáší jednoho Českého lva za druhým. Zde opět ukazuje, proč všechny ty ceny dostává a proč ho chtějí mít všichni režiséři ve svých filmech. Dokáže zde během té hodiny a půl přerod z přísného estébáka v člověka s morálními hodnotami vskutku bravurně.

Sečteno a podtrženo, jestli máte vidět nějaký český film v televizi, je to tento!

Mohlo by vás zajímat

Další články