Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

4 věci, které byste měli vědět o saunování!

Sauna očišťuje tělo i mysl.
+ Další 2 fotografie
Saunování, někdo ho miluje, jiný nesnáší. Každopádně sauna má skvělé účinky na tělo i mysl. Především teď, v zimních měsících, patří mezi oblíbenou formu relaxu. My pro vás máme 4 věci, které byste měli o saunování vědět.

Ten, kdo saunování považuje za relaxační rituál a užívá si ho se vším všudy, dělá správně. Sauna má na tělo výborný vliv, a to nejen v zimních měsících. Díky správnému saunování zvládne naše tělo překonávat změny teplot, které nás v těchto dnech trápí. Než tedy vyrazíte do sauny, přečtěte si, které věci musíte o sauně vědět.

1) Nejlepší čas na saunu je večer

Po celém dni si dopřejete zasloužený relax a zapomenete na starosti. Právě ve večerních hodinách máte již všechny úkoly splněné, a tak vám nic nebrání strávit v sauně 2 – 3 hodiny a správně se vysaunovat. Navíc sauna má blahodárný vliv na kvalitu spánku, a pokud si poléváte kameny na kamnech levandulovou nebo meduňkovou esencí, je kvalitní spánek zaručen.

2) V sauně se hubne, ale…

Je pravda, že v sauně ztratíte poměrně dost vody, tu ovšem naberete poměrně rychle zpět. Nemyslete si tedy, že ze sauny budete odcházet o několik kilogramů lehčí nebo že pravidelnou návštěvou sauny si zaručíte štíhlý vzhled. Pravdou ovšem je, že v sauně se vám zrychluje metabolismus, a tak lze saunování využít jako vhodný doplněk při regulaci hmotnosti.

3) Sauna není vhodná pro osoby trpící vysokým krevním tlakem, nemocným srdcem nebo astmatiky

Není to tak úplně pravda. Pobyt v klasické finské sauně není vhodný pro osoby trpící těmito nemocemi, a to kvůli vysokým teplotám. Dnes ovšem existují takzvané infrasauny, do kterých mohou i tito lidé. Infrasauna funguje na jiném principu než klasická sauna, protože teplo v ní produkují keramické zářiče a infračervené paprsky nezahřívají místnost, ale pronikají přímo do těla, které se prohřívá. Proto, pokud máte zdravotní obtíže, nebojte se infrasaunu vyzkoušet.

4) Sauna vám nemoc nezastaví

Pokud na vás padla zvýšená teplota, máte ucpaný nos a bolí vás hlava, rozhodně si nemyslete, že vám sauna pomůže. Naopak, v tomto stavu se nemoc ještě podpoří. Pravdou ovšem je, že pravidelné saunování má pozitivní vliv na posílení obranyschopnosti organismu. Dále saunování funguje jako prevence zánětů horních cest dýchacích a má i pozitivní vliv na kvalitu pleti.

Mohlo by vás zajímat

Další články