Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

4 nadpřirozené schopnosti, které má váš domácí mazlíček!

Pejsci i ostatní zvířátka mají někdy až neuvěřitelné schopnosti.
Zdroj: archiv
V celé lidské historii nalezneme mnoho zmínek o tom, jak zvířata dokázala předvídat neštěstí, ochránit svého majitele nebo vycítit nepřítele. Tohle jsou 4 nadpřirozené schopnosti, které má pravděpodobně i váš pejsek nebo vaše kočička.

1. Předtucha

Určitě znáte i ze svého okolí množství případů, kdy pes zemřel krátce po svém páníčkovi. Psi, kteří přežili svého pána, dokázali nalézt hrob a strážit u něj po mnoho let. Nejzářnějším příkladem toho, kdy pes smrt vycítil ještě před tím, než nastala, byl věrný přítel Abrahama Lincolna, který údajně začal výt a běhat kolem Bílého domu těsně před Lincolnovým zastřelením.

2. Telepatie

Naši psi dokáží číst naše myšlenky. Když se s nimi například blížíme k místu, kde nikdy předtím nebyli, dokáží bezpečně poznat, že budou vystupovat z auta. Existuje mnoho zvířat, která dokáží vycítit, když se jejich páníčci vracejí domů, a reagují dříve, než se navrátí. Na spojení mezi páníčky a jejich zvířecími miláčky se zaměřují i některé studie.

3. Předvídání

Zvířata dokáží předvídat katastrofu, neštěstí nebo tragédii mnohem dříve, než nastane. Všimli jste si někdy, jak je váš pes neklidný před bouřkou nebo když máte špatnou náladu? Říká se, že například během 2. světové války kachna v parku Freiburg začala dělat velký kravál předtím, než Spojenci začali danou oblast bombardovat. Tato kachna zachránila mnoho životů, neboť lidé, kteří ji slyšeli, utíkali do krytů.

4. Orientace

Jak je možné, že se váš pes zaběhne na úplně jiný konec města, ale následně najde bezpečně cestu zpátky domů? Díky vnímání magnetického pole Země či jinému dosud neodhalenému smyslu jsou přesnější než vaše GPS v mobilu.

Související články

Další články