Hancock (Will Smith) je ožrala, který zjistil, že má nadpřirozené schopnosti. Netuší, kde k nim přišel, proč je má, a moc si neuvědomuje, že by je měl používat ke konání dobra. A právě od toho je tu ten film. Aby to s pomocí jedné obyčejné rodinky zjistil.

Hancock není špatný film, ale není ani výborný. A přitom mohl být geniální. Tohle jsou důvody proč.

1. Původní scénář byl označovaný za nejlepší nezfilmovaný scénář v Hollywoodu

Film se měl původně jmenovat Tonight He Comes (Dnes přichází). Scénář napsal Vincent Ngo a původní příběh byl velmi kontroverzní a filozofický pohled na život superhrdinů. Něco jako Leaving Las Vegas, ale s člověkem s nadpřirozenými schopnostmi. Ačkoli byl na listině nejlepších nezfilmovaných scénářů v Hollywoodu, spousta producentů si myslela, že ho nelze zfilmovat, protože byl velmi temný.

2. Hancock byl původně vlastně záporákem celého filmu

Původní scénář vlastně nemá mnoho společného s tím, co můžete dnes vidět v televizi. Hancock tam byl klasický záporák, sprostě mluvící zlý Superman, který chlastá, sleduje porno a souloží s prostitutkami. Skutečným hrdinou filmu měl být Horus Longfellow pracující jako ochranka. Hancock se zakouká do jeho manželky. Hancock také učí jeho syna kouřit, unese jeho manželku a pozabíjí policisty, kteří se ji snaží zachránit. Jakmile se ale k filmu připojil Will Smith, celý scénář musel být přepsaný, aby nebyl za takového padoucha. Výsledný film je tak rozdílný, že scenárista Vincent Ngo odmítl dělat o filmu rozhovory a všechny své honoráře za film věnoval na charitu.

3. Film se připravoval hrozně dlouhou dobu

Říká se tomu „vývojářské peklo“. Původní scénář vznikl už v roce 1996, ale natáčel se až v roce 2008. Na vývoji se vystřídali tři režiséři, ale dali vždy výpověď, než nakonec snímek skončil v klíně Petera Berga. Hlavní roli měl nejprve ztvárnit George Clooney, pak také Ben Affleck, Matt Damon nebo Leonardo DiCaprio. Něco se začalo hýbat až v momentě, kdy podepsal smlouvu Will Smith, ale ten požadoval kompletní změnu scénáře.

4. Dokonce i výsledný film je značně cenzurovaný!

I ta umírněná verze scénáře, která se nakonec natočila, poběží v televizi v cenzurované verzi. Jelikož musel být film pro kina přístupný i pro mladší diváky, aby se zaplatily všechny ty speciální efekty, které jsou v něm, spousta scén se musela vystřihnout. Na DVD je alespoň k dostání rozšířená necenzurovaná verze, která má o 9 minut více a je mnohem brutálnější a kontroverznější. Ovšem zdaleka ne tolik jako původní scénář.