Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

4 důvody, proč dneska musíte vidět Avatar v televizi, pokud jste ho ještě neviděli!

Zdroj: Prima
+ Další 2 fotografie
Skvělá podívaná
Neuvěřitelný svět za hranicemi fantazie, to je Avatar! Tento film šokoval a zároveň překvapil filmové kritiky i nadšence sci-fi. Zde jsou 4 důvody, proč byste si jej dnes večer neměli nechat uniknout!

Film, který vydělal obrovský majlant v kinech, udělal z režiséra Jamese Camerona nepřekonatelného boháče, kterému by lidé v Hollywoodu po úspěchu Titaniku a Avataru dali pravděpodobně miliardu i na zfilmování telefonního seznamu.

Všichni ho už asi viděli, takže vědí, co čekat.

Stále jste ho neviděli?

Nechcete se dívat na film o divných, modrých, třímetrových mimozemšťanech? Zde je pár důvodů, proč byste si to vážně měli rozmyslet.

1. Avatar je vlastně ztělesněním velkorozpočtové filmové zábavy

Ten film má prostě všechno. Velký příběh, zajímavé postavy, bezchybné emoce, velkolepou akci a dechberoucí triky, které vypadají senzačně i dnes, po dlouhých 5 letech. James Cameron prostě natočil ultimátní popcornový film, u kterého se pobaví lidé, kteří ve filmech nehledají nic hlubšího, ale i ti, kteří chtějí nad filmy trošku přemýšlet. Avatar je zábavný mix všeho dohromady, a všechno dohromady to funguje!

2. Je to takový Matrix, Pán prstenů, Hvězdné války i Tanec s vlky dohromady

A to je právě důvod, proč by se měl Avatar líbit prostě všem. Má v sobě zakomponováno hodně z jiných věcí, půjčuje si, ale přesto všechno působí nečekaně svěže a originálně. Jistě, je tu nějaké poselství, pár klišé, ale komu to vadí, když se celých 160 minut bez přestávky baví?

3. Vypadá to krásně

James Cameron a trikaři nás zavádějí do nových, neexistujících světů, které jsou ale tak dobře vytvořené, že jim prostě uvěříte. Po chvíli začnete mít pocit, že Pandora existuje a budete mít chuť se tam podívat na dovolenou… Než tedy přijde první desetimetrová potvora, co chce všechny sežrat, samozřejmě.

4. Není to revoluce, je to zábava

Avatar nikdy neměl moc ambice být něčím revolučním, i když v kinech ve 3D přesto tak trochu byl. James Cameron chtěl prostě natočit zábavný film, který možná podprahově i něco sděluje. Hlavně je to ale příběh lidí, který se diváků dotkne. Splněno. Podtrženo. Sečteno. A kdo na konci neuroní alespoň slzu, má srdce z kamene!

Související články

Další články