První čtyřnohou hvězdou, která si zajistila slávu a obdiv milovníků zvířat po celém světě, je bezpochyby bernardýn Beethoven z filmu se stejným názvem. Velmi rychle si získal naše srdce. Od roku 1992, kdy přišla do kin první část této komedie, jej zbožňují všechny generace. Určitě si pamatujete, jakou roli ztvárnil. Z roztomilého štěňátka, které se nepozorovaně dostalo do domku rodiny Newtonových, vyrostl strašný raubíř, nepořádník a jedlík. Nadělal spoustu paseky a nebylo s ním pořízení. Hlavně chudák tatínek George schytal všechny jeho vylomeniny. A co teprve druhé pokračování filmu, když si domů přivedl svou vyvolenou slečnu Missy a kupu štěňátek. Zajímavostí je, že nebyl jediným bernardýnem, který ve filmu hrál. Střídalo se jich několik. Krátce po druhém natočeném pokračování v roce 1993 umřel. Jeho pravé jméno bylo Chris.

Dalším nezapomenutelným chlupáčem je rozhodně Marley z filmu Marley a já. Příběh začíná, když si novomanželé John a Jenny Groganovi (Owen Wilson a Jennifer Aniston) pořídí štěňátko labradora. Stejně jako z Beethovena, i z něj vyrostl nezvladatelný a divoký uragán. Tropí spoustu neplechy a nedá se vychovat. Marley slintá po nově natřených zdech, cupuje všechno na kousky, žere polštáře a kytky, pije vodu ze záchodu a honí pošťáka. Nakonec si jej přece jen zamiluje celá rodina. A ukáže všem, jaká může být život zábava. Závěr tohoto filmu je bohužel smutný, přesto nezapomenutelný a krásný doják.

Psí hrdina číslo tři je Lassie. Nádherná kolie, která je bez domova a dostane se do rodiny Turnerových. Jejím nejlepším přítelem se stane malý chlapec Matt, kterému pomůže překonat osamocení z nového domova, kde se s rodiči přestěhoval. Lassie Matta naučí hodně o životě a stanou se nerozlučnou dvojkou.

Mezi psí herecké hvězdy patří i Rex. Ten se na televizní obrazovce objevuje často. Obsadili ho do slavného německého seriálu Komisař Rex. Tento hrdina v kriminálce řeší zločiny a pokaždé se mu podaří vypátrat pachatele. Kromě vyřešení spousty případů pomohl sníst i nespočet bulek se šunkou svých parťáků na služebně. Konkurzem na Rexe prošlo víc než 40 německých ovčáků. Prvním, kdo roli dostal, byl Santo von Ziegelmayer. A protože nechtěl slyšet na jméno Rex, vymysleli mu scénáristé alespoň podobné – Reginald.

A teď jeden imaginární čtyřnohý přítel, na kterém se dalo létat. Falco byl snem mnoha dětí a všichni jej chtěli mít. Je hvězdou Nekonečného příběhu a vlastně je to mluvící a létající drakopes. Kdo film viděl, bude mít Falca navždy v paměti.

Na závěr tu máme pejska, podle kterého byl natočen film. Jmenuje se Rin Tin Tin a příběh o něm je skutečný. Byl obrovskou hvězdou. Legenda říká, že ho během první světové války našel ve Francii americký pilot Le Duncan. Rin Tin Tin není obyčejný psí miláček, ale hrdina. Zachraňuje lidi v nebezpečných situacích. Právem se stal hollywoodskou hvězdou a účinkoval ve 25 filmech.

Připomenout si všechny chlupáče můžete ve fotogalerii.