Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

4 celebrity, které byly zavražděny ve filmu. Připomeňte si brutální scény se slavnými tvářemi

Iveta Bartošová ve filmu Poslední výkřik.
Zdroj: Archiv T. Kučery/poslednivykrik.cz

Vražedné scény patří mezi divácky oblíbené. Co si budeme povídat, čím brutálnější, tím víc nás láká k obrazovce a ti, co říkají, že ne, viděli všechny série Dextera už třikrát za sebou.

Většina z vás si vzpomene na ukázky vřeštění Ivety Bartošové (47) z filmu Poslední výkřik, který měli autoři spíše pojmenovat Poslední výstřel. Tvůrci totálního filmového odpadu, který měl ambice přilákat do kin diváky na jméno Bartošová, dokázali natahat do snímku i další známá jména, jako je třeba Dana Morávková nebo Petra Horváthová. Vrcholem castingu bylo angažování rostlinkového jedlíka Miry Šmajdy. Bartošová si v tomhle zetkovém hororu střihla scénu, kde je brutálně ubodána a leží na zemi zalitá litry kečupu.

Film Smrt stopařek z roku 1979 vznikl podle skutečného případu zavražděných stopařek. Ve filmu Jindřicha Poláka si zahrála jednu z obětí Dagmar Patrasová.

Richard Krajčo je často obsazován do rolí grázlů (některé holky o tom vědí své). V roce 2005 byl obsazen do role kriminálníka ve filmu Sametoví vrazi, který byl zpracován na motivy případu tzv. Orlických vražd.

Diváci primáckého seriálu Cesty domů si jistě vybaví postavu státní zástupkyně Ivany Pánkové, kterou si zahrála Linda Rybová. Scénáristé ale tuto postavu nechali v jednom z dílů zavraždit.

Související články

Další články