Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

3 důvody, proč byste se dnes rozhodně neměli v televizi dívat na český film Bastardi

Film dávají v neděli 4. května na Barrandově od 22.45.

Asi jste si říkali, že by to byl dnes večer dobrý nápad. Na TV Barrandov ve 22:45 pojedou Bastardi a vy jste o tom hodně slyšeli, akorát jste to nikdy neviděli.

A tady jsou důvody, proč jste o nic nepřišli.

3 – No dobře, je pořád stokrát lepší než Bastardi 2 a Bastardi 3:

Bastardi měli v kinech z nějakého nepochopitelného důvodu úspěch a vznikla tak i dvojka a trojka. Je třeba uznat, že jednička je z nich nejlepší, ale je to stejné jako říct, že ten člověk, který má popálené jenom tři čtvrtiny obličeje, je nejkrásnější, když vedle něj stojí dvě ohořelé mrtvoly.

A v komediální rovině vlastně občas i relativně funguje. Když se ovšem pokouší o drama, je to spíše nechtěná legrace.

2 – Všechno to režíruje člověk, který 20 let nic netočil

To asi tak nějak vypovídá o tom, co od filmu může člověk očekávat po stránce technické kvality.

Zatímco sám autor scénáře, bývalý učitel na základní škole Tomáš Magnusek režíroval až Bastardy 3, režii svého scénáře svěřil poprvé Petrovi Šíchovi, kterého by v technické kvalitě dokázal zašlapat do země leckterý studentík prvního ročníku na FAMU.

1 – Nikdo v tom filmu neumí hrát

Vlastně když se na to člověk podívá, ty romské děti, které nejsou žádnými herci, hrají lépe a přirozeněji než leckteří profesionálové.

Tomáš Magnusek se samozřejmě jakožto producent i scenárista nechal obsadit do hlavní role a vypadá to podobně, jako když chcete natočit legrační vánoční video a jako hlavní postavu do něj obsadíte opilého strejdu. Bude to zábavné sledovat, ale za střízliva si uvědomíte, jak ten člověk působí trapně.

Související články

Další články