Věříte na náhody, které vám změní život? Nebo které vám přinesou miliony? Na jednu takovou náhodu nyní upozornil portál HlidaciPes.org.

Když se exprezident Václav Klaus rozhodl udělit v roce 2008 generální pardon majiteli společnosti ICOM, podnikateli Zdeňku Kratochvílovi, vyvolal jeho krok značné kontroverze. Kratochvíl byl totiž vším možným, jen ne typickým adeptem na omilostnění. Milost je většinou udělována lidem, kteří se dopustili jen drobné nenásilné trestné činnosti a dostali se do takové zdravotní či životní situace, že by se jejich pobyt ve vězení mohl jevit až nemorální.

Naproti tomu Kratochvíl byl ředitelem dopravní společnosti podezřelým z hospodářské trestné činnosti enormního rozsahu se škodou v řádech miliard. Kratochvíl společnost ICOM, v jejímž čele stojí dodnes, založil na torzu zprivatizovaného podniku ČSAD Jihlava. Už v devadesátých letech čelil několika obviněním a byl i půl roku ve vazbě. Na přelomu tisíciletí pak na prodeji bezcenných akcií bahamských firem za bezmála 60 miliard způsobil spolu s dalšími osobami mnohamiliardové škody, za což mu hrozilo 12 let ve vězení. Trestu ale díky Klausovi unikl.

A nyní se ukázalo, že podnikatel Zdeněk Kratochvíl na milost nezapomněl. Václavu Klausovi na jeho Institut poslal 2 000 000 korun. Asi to bude jistě jen náhoda…

CELÝ ČLÁNEK O PODIVNÉM DARU A PODIVNÉ MILOSTI SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.