Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

13 mrtvých horníků po výbuchu v Karviné: Na místo tragédie jedou politici

Horník - ilustrační foto
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 9 fotografií
neštěstí v dole
Tragická událost ve čtvrtek odpoledne zasáhla důl v Karviné, došlo ke vzplanutí a následnému výbuchu metanu. Tato tragédie má v tuto chvíli na svědomí 13 životů a 10 zraněných. K neštěstí, jaké Českou republiku dlouho nepotkalo, se začali vyjadřovat významní politici, premiér Andrej Babiš se do Karviné vydá osobně. Cestu do Karviné podnikne i premiér Polska Mateusz Morawiecki.

Ve čtvrtek večer Česko zasáhla obrovská tragédie, když vyšla na veřejnost zpráva o výbuchu metanu v dole v Karviné. Ještě v devět večer byla zaznamenána jedna oběť, nyní jejich počet stoupl na třináct. K tragédii se začali vyjadřovat čeští politici, ti především vyjadřují soustrast pozůstalým.

Andrej Babiš na Twitteru vyjádřil soustrast těm, které událost zasáhla. Dále sdělil, že je ve spojení se záchranáři, kteří dle jeho slov dělají maximum. Dodal, že nezbývá než doufat, že počet obětí nestoupne.

Ministr vnitra Jan Hamáček poděkoval záchranářům za jejich nasazení a všem zraněným popřál rychlé uzdravení. Samozřejmě taktéž vyjádřil soustrast pozůstalým.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová veřejnosti sdělila, že zítra na ministerstvu padnou návrhy možností, jak poskytnout sociální pomoc lidem zasaženým touto smutnou událostí.

K tragédii se vyjádřil i mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček i sám prezident Miloš Zeman. Vyjádření těchto i dalších politiků v celém znění naleznete v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy