Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

12 věcí, které byly za komunismu v obchodech a kvůli kterým lidé zapomínají, jaký byl bolševik dobytek

Obchody za totality nabízely potraviny, které si všichni, co toto období
zažili, připomínají dodnes.
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 9 fotografií

pětadvacet let po pádu komunismu se lidé při pohledu na retro věci, které byly v obchodech, dokáží neustále dojmout a zapomenout, kdo seděl ve vládě a kdo jim řídil život.

Poloprázdné regály nabízely zboží, jehož ceny „za bolševika“ se teď jeví, jako by všechno bylo skoro zadarmo, ale málokdo už si sedne s kalkulačkou a přepočítá si, že výsledná cena vzhledem k dnešní průměrné mzdě by byla několikanásobně vyšší, přitom cena za zboží je v reálu třeba minimálně o polovinu nižší.

To ale často lidi nezajímá, vidí jen číslo a mají pocit, že se jim teď ubližuje a jejich peněženky neustále zejí prázdnotou. Vitacit, žvýkačka Pedro, která už při jednom žvýknutí ztratila chuť nebo ovocná šťáva ve skleněných lahvích stále vyvolávají pocit, že tehdy bylo všechno lepší. Připomeňte si v galerii dvanáct věcí, které byly v obchodech a které nesměly chybět v žádné domácnosti.

Související články

Další články