Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

11 věcí, které jste nevěděli o nebezpečné droze krokodýl. Sežere vás zaživa!

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Droga krokodýl je masožravá náhražka heroinu, u které člověku hnije kůže a žere ho zevnitř. Substance je podobná morfinu a vyrábí se z kodeinových pilulek, oleje na smažení, jódu, odlakovače a kapaliny do zapalovače. Tato nebezpečná droga se rozšířila do celého světa. Z Ruska až do Ameriky a dokonce se některé případy objevily i na Slovensku.
 1. Uživatelé krokodýlu se většinou nedožívají více než dvou let od začátku užívání drogy. Trpí strašlivými vedlejšími účinky, jako jsou hnijící boláky, gangrény nebo vředy.
 2. Dávka krokodýlu je nesrovnatelně levnější než odpovídající dávka velmi rozšířeného heroinu. Jedna dávka stojí zhruba 125 korun.
 3. Název krokodýl je odvozen od jednoho z nežádoucích účinků, kterým je rohovatění kůže v okolí vpichů, vytváření velkých šupin s následným odlupováním. Takto na různých místech vznikající rány se postupně rozšiřují a prohlubují, až nakonec může dojít dokonce k obnažení kostí.
 4. Krokodýl se vyznačuje drastickým vlivem na psychiku člověka, kromě jiného jsou uváděny sklony k sebevražednému jednání. Abstinenční příznaky jsou velmi tvrdé a odvykání je ještě těžší než u heroinu.
 5. Tato droga z Ruska se masivně dostala až do Spojených států. Případy se vyskytly i na Slovensku, v Německu nebo v Mexiku. Úřady před ní velmi důrazně varují.
 6. Krokodýl je domácí směs kodeinu a uhlovodíků, která se vstřikuje přímo do žíly.
 7. K namíchání se také používá obyčejný benzin a kyselina chlorovodíková, proto není divu, že pak dopadnete jak ze zombie hororu.
 8. Kvůli účinkům kyseliny se vám nejen podráždí kůže, ale maso začne hnít přímo od kosti a odpadává z těla.
 9. Droga nepůsobí tak dlouho jako heroin, proto si ji musí píchat častěji. A tím častěji také vystavují své tělo této hrůze.
 10. Odvyknout si na ni je téměř nemožné a lidé často končí jen jako chodící kostry s obnaženými kostmi.
 11. Bezprostředně po aplikaci má látka podobný účinek jako heroin, na rozdíl od něj však euforie trvá méně než dvě hodiny. Kvůli podobnému účinku ale uživatelé nemusí až po dobu tří týdnů vůbec poznat, že si nepíchají heroin, ale něco jiného.

Podívejte se do fotogalerie, co všechno tato brutální droga způsobuje.

Související články

Další články