Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

10 způsobů aplikace léčivých minerálů: Vyberte si tu nejlepší metodu, jak se dají využít drahé kameny!

Zdroj: www.mineraly.cz
+ Dalších 10 fotografií

Psali jsme již o kritériích výběru drahých kamenů a minerálů podle vlastností, znamení zvěrokruhu, barvy a onemocnění, jež napomáhají léčit. Už také víte, že je třeba se o kameny náležitě starat, pravidelně je čistit a nabíjet, i jak se dělí dle vyzařování energie.

Dneska si představíme možnosti použití kamenů k léčebným účelům:

1. Nošení

Kámen se dá nosit jako šperk, amulet ve formě přívěsku k náhrdelníku či součást náramku, můžete si ho připevnit náplastí na postižené místo na těle, ale je možno mít ho u sebe i jen tak v kapse.

2. Dekorace

Kámen dokáže v bytě, popřípadě na pracovišti, neutralizovat negativní energie, ruší škodlivé elektromagnetické záření televize, počítače apod.

3. Spaní s kamenem

Dejte si kámen pod polštář, kromě léčení během spánku vám pomůže, až se sladíte s jeho energiemi, zapamatovat si lépe sny.

4. Meditace

meditaci vám výborně poslouží například křišťál, obsidián, ametyst a růženín. Kámen účinkuje na duchovní úrovni, i když ho třeba jen uvolněně pozorujeme.

5. Přikládání na tělo

Přiložte kámen na místo bolesti, respektive k orgánu, kde by měl působit. Je dobré přikládat kameny na oslabená energetická místa (čakry) – kvůli jejich posílení.

6. Masáže

Vyhlazenými kameny můžeme krouživými pohyby jemně masírovat tělo.

7. Akupunktura a akupresura

Pomocí hrotů krystalů lze provádět akupunkturu chodidel (zejména prstů), ale i ucha. Vhodně vytvarovaný kámen se dá použít k akupresuře reflexních bodů na chodidlech či rukou.

8. Zkvalitnění vody

Křišťál vložený do vody ji očistí a zharmonizuje. O výrobě a účincích křišťálové vody čtěte zde.

9. Elixír na pití

Příslušný kámen ponoříme do vody, kde ho necháme nejméně dvě hodiny, nejlépe však přes noc, vyluhovat. Připravený léčivý nápoj pijeme ráno na lačno.

10. Výluh na zevní použití

Elixíry se nemusí užívat jen vnitřně, ale jsou vhodné i na potírání vnějších zranění a odřenin, jako obklad nebo přísada do koupelí.

Při volbě metody a doby působení léčivého kamene se řiďte svou intuicí.

Nádherné kameny a vzácné minerály si můžete opatřit v eshopu www.svetmineralu.cz.

Související články

Další články