Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

10 věcí, které potká vidlák v Praze a mohou ho šokovat

10 věcí, které potká vidlák v Praze a mohou ho šokovat
Zdroj: archiv
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Nepocházíte z Prahy? Už jste někdy vyrazili do Prahy a připadali si jako vidlák z vesnice? Už vás tak někdo dokonce označil? Přinášíme vám deset věcí, na které v Praze narazíte, a měli byste být připraveni, pokud tam vyrazíte na rodinný výlet.

1. Veřejná hromadná doprava neboli metro a tramvaje

Ano, skutečně se to děje, v Praze skutečně nejezdí jeden autobus za tři hodiny, který staví U nemocnice a U kravína a objíždí dalších dvacet přilehlých obcí. V Praze existují pravidelné linky metra a tramvají (rozuměj šalin), které jezdí v celkem pravidelných intervalech, k jejich použití je zapotřebí stisknout knoflík na otevírání dveří, lítačka a respektovat fakt, že se nejprve vystupuje, potom až nastupuje.

2. Obchodní centra

Jsou to takové ty velké domy narvané obchody všeho druhu a lidmi, kteří se v nich rádi zdržují za účelem nákupu věcí, které nepotřebují, primárně ve slevách. Pokud nejste společenský typ, nevíte, co je to HMko, a neumíte používat eskalátor, doporučujeme se těmto domům vyhnout a fusekle do sandálů si koupit doma u větví.

3. Turisté

Lidé, co mluví cizími jazyky, používají k focení selfie tyče, často vypadají velice ztraceně a pravidelně se zastaví uprostřed cesty a začnou se rozhlížet, nehledíc na fakt, že do nich pravděpodobně člověk za nimi kráčející plnou parou napálí.

4. Pražské ceny

Může se stát, že ve většině podniků, pokud to nebude Lokál u vyvalený bulvy na Praze 10, zaplatíte více než 22 Kč s DPH za velkou Plzeň. Ceny se pohybují v odlišných relacích a důvodem jsou především turisté, inflace, pan Babiš a jiné.

5. Hare Krišna

Individua typu Hare Krišna, bezdomovci, Boží děti, vegani a jiní alternativci se v Praze opravdu volně pohybují, komunikace s nimi bývá poměrně náročná, proto je nedoporučujeme žádat o fotku do rodinného alba.

6. Rozmanité módní styly

Pokud spatříte něco, co se u vás v Žíželicích zatím nenosí, zkuste nezírat s otevřenou pusou, v Praze se skutečně moc neřeší, co má kdo na sobě, nikdo nemá čas to řešit. A vaše šusťákovka taky nikoho nebude šokovat.

7. Shon a šrumec

Praha je město, kde to žije, neustále tu někdo pospíchá nebo něco nestíhá. Především řidiči, lidé dobíhající metro, lidé, co běží po eskalátoru, lidé, co dobíhají tramvaj nebo přecházejí na červenou. Zkuste jim ulehčit život tím, že jim jednoduše uhnete z cesty.

8. Noční život

Ano, v Praze je skutečně víc než jedna knajpa, víc než jedna didžina a všechny jsou otevřené v průběhu celého týdne, nejen jednou za půl roku, když má v Sokolovně vystupovat Leoš Mareš

9. Sociální vyžití

Praha skýtá nespočet možností, jak si zkrátit volný čas v jakýkoliv den v roce. Kina, bazény, tělocvičny, fitka, obchodní domy, bordely, památky, festivaly, koncerty, návštěvy státníků, veřejné protesty a pochody a jiné.

10. Pražáci

Upokojte svou mysl, milí vidláci, jsou to lidé jako my ostatní, jenom nemají žádný přízvuk, nosí svetr Tommy Hilfigera a v Audi TT jim hraje Ektor Buďte shovívaví, být Pražákem je totiž stejný bizár jako být vidlákem z Libočan.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy