Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

10 věcí, které musíte vědět o Grand Canyonu, než se do něj vydáte!

Grand Canyon
+ Další 3 fotografie
  1. V kaňonu žijí ještě stále původní obyvatelé – tedy indiáni z kmene Havasupai. Najdete je ve vesničce poblíž Havasu Creek, do které se dostanete pouze pomocí helikoptéry nebo na koni či na mule.
  2. Z jedné strany kaňonu na druhou se autem dostanete za pět hodin.
  3. Kaňon objevili Španělé v roce 1540, když hledali nerostné bohatství. Francisco Vásquez de Coronado vyslal kapitána Garcíu Lópeze de Cárdenase, aby se pídil po zlatě, a ten narazil na Grand Canyon.
  4. Grand Canyon je druhým největším kaňonem na světě – tím vůbec nejrozsáhlejším a vůbec nejhlubším je Tsangpo Canyon v Tibetu.
  5. V tomhle národním parku si prostě nekoupíte lahev vody. Správa parku chce zabránit všude povalujícím se plastovým lahvím. Ale můžete si přinést vlastní flašku a v parku si do ní natočit vodu.
  6. V Grand Canyonu vážně nenajdete žádné dinosauří fosílie. Ale trilobity třeba ano.
  7. Počasí na severním a jižním okraji kaňonu se může velmi výrazně lišit. Na tom severním kupříkladu sněží nezávisle na ročním období.
  8. Docela dost lidí v kaňonu zemře. Třeba během roku 2009 si Grand Canyon vyžádal 12 lidských životů. Jeden infarkt, jedna sebevražda, deset tragických nehod. Hups.
  9. Pokud byste si chtěli Grand Canyon projít pěšky, připravte si nožky na 34 kilometrů a organismus na velké teplotní rozdíly.
  10. Grand Canyon se podle odborníků formoval 3 až 6 milionů let řekou Colorado, větrem a deštěm.

Mohlo by vás zajímat

Další články