Máte pocit, že s vaším milým není něco v pořádku? Otáčí se za každou sukní a doma nemá stání? Je na vás často protivný, v práci zůstává déle než obvykle, nechutná mu vaše svíčková… Ne, není to vaše vina! To na něj jen přišla krize středního věku a on neví, co se sebou. Tohle je 10 signálů, které vám prozradí, že máte hlavně zachovat klid a nohy v teple!

1) Čtyřicáté narozeniny se mu přiblížily mílovými kroky, nebo je před nedávnem oslavil. Pokud máte doma hřebce v tomhle věku, musíte holt počítat s tím, že si ještě párkrát bude chtít zařehtat v jiné stáji.

2) Máte podezření, že si našel milenku. A vaše podezření bude pravděpodobně opodstatněné. Jenže výhodou pro vás je, že vy si v tom samém období můžete najít milence, protože holka, kterou váš milý momentálně oblbuje, to s ním pravděpodobně vydrží sotva pár měsíců a unavený čtyřicátník se ještě rád vrátí do vyhřátého hnízdečka, zatímco vy si zvednete sebevědomí jinde.

3) Jeho střídání nálad je horší než dubnové počasí. Jednou je na vás strašně protivný, ale záhy za vámi cupitá jak pejsek a snesl by vám modré z nebe. Využijte okamžiku a přejte si třeba novou kabelku!

4) Chce si s vámi vážně promluvit, ale v momentě, kdy si na něj uděláte čas, mlží, že vážně o nic vážného nešlo.

5) Začal víc cvičit, řešit své oblečení, zdravou stravu, vůbec se pořád tak nějak nakrucuje před zrcadlem.

6) Neustále má potřebu ujišťovat se v tom, že na svůj věk ještě vůbec nevypadá.

7) Lže vám v maličkostech.

8) Začal hrát tenis, golf, jezdit na koni nebo provozovat další sport, ke kterému nikdy předtím neměl vůbec žádný vztah.

9) Je podivně sentimentální.

10) Má pocit, že během svého života ještě nic nedokázal, a tak se z něj během pár měsíců stane horolezec, dobrovolný hasič, masér, věštec, jogín nebo vrcholový sportovec, přihlásí se na třetí vysokou školu, začne malovat obrazy, nechá si udělat tetování a obarvit vlasy, pořídí si krém proti vráskám a zařídí si permanentku do fitka nebo chce postavit školu v Ugandě… Nebojte se, ono ho to zase za chvíli přejde.