Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

10 profesí, které by Pražák nikdy nezvládl

10 profesí, které by Pražák nikdy nezvládl
Zdroj: Marketa Kuča
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Pražáci nezvládají plno věcí, které jsou pro zbytek republiky naprostou samozřejmostí a trapnou fraškou, nad kterou se ani nepozastaví. Ale na to si tak nějak ostatní dávno zvykli. Na co si ovšem nezvyknu já a rozhodně ne lidé z Ostravska, jsou jejich levé ručičky. Pražákům smrdí tvrdá a špinavá práce, a tak to za ně musí dělat zocelení Ostraváci. Já vám teď prozradím, o jaká povolání by Pražák nezavadil ani omylem.

1. Myslivec

Pražáci znají pouze zvířata, na která se chodí dívat skrz mříže do zoo. Ale ani tehdy bych si nebyla jistá, zda dokáží všechna poznat. Nejvíce je zajímají exotická zvířata, to je sice fajn, ale co se týče lesní zvěře, nedokážou rozpoznat jelena od medvěda. Umíte si představit Pražáka jako myslivce? Všechna zvířata by se přemnožila, protože by netrefil absolutně nic, maximálně sám sebe. A když by se konečně odhodlal, půl dne by zápasil s leporelem lesních zvířat a uvažoval, jestli má před sebou jelena nebo srnu. A to nechcete!

2. Frézař

Nikdo z Prahy neví, co je tohle povolání zač. Těm inteligentnějším se vybaví fréza na sníh, který stejně v Praze nikdy nebyl. Pokud se ti bystřejší zvládnou dopátrat k náplni této práce, zjistí, že ji stejně nemůžou vykonávat, protože při jejich šikovnosti by přišli o všechny prsty.

3. Dělník u pásu

Tahle práce je opravdu náročná. Dělníci u pásu pracují v hluku, vestoje, s minimem respektu od svých nadřízených a za minimální mzdu. Opravdu si umíte představit, že by tuhle práci zvládl zhýčkaný Pražák, kterému dělá problém osm hodin sedět na zadku v klimatizované kanceláři?

4. Účetní

Je veřejně známo, že lidé bystřejší, s větší kapacitou mozku se vyskytují spíše ve východní části republiky. Je moc dobře, že Pražáci začali ke své práci používat kalkulačky, protože jim došlo, že se přes velkou násobilku nedostanou, ale s pamětí jsou stále na štíru. Nezvládnou si zapamatovat ani účetní osnovu, natož aby pracovali v nějakém účetním programu.

5. Farmář

Jestli chcete vědět, co tahle práce obnáší, zajeďte si do Třince, Bukovce nebo rovnou na Slovensko. Občan Prahy bohužel neví, kde by měl hledat nějakou louku nebo pole. A vy byste chtěli, aby zvládl práci farmáře? Kdybyste mu řekli, ať si na zítřek připraví kombajn, plečku, pluh a mlátičku, myslel by si, že mu nadáváte.

6. Krejčí

Pražáci by v první řadě museli vědět, jak vypadá jehla, niť a šicí stroj, aby se mohli dopátrat, co tahle profese vůbec obnáší. Jenže pro tenhle typ lidí není titěrná práce nic, čím by se chtěli živit. Navíc už jen ten název připomíná středověk. A navíc, člověk musí být k výkonu téhle práce hlavně zručný. Znáte takového Pražáka? Já zásadně ne!

7. Pracovník pneuservisu

Špinavá práce není nic pro vymydlené, zhýčkané pražské ručičky. Oni by nejraději pracovali v rukavičkách a v neoprénu, aby se jim náhodou něco nestalo a někde se neušpinili. Musíme také vzít v potaz fakt, že neumí vyměnit kolo ani na tříkolce svého dítěte, natož pracovat s něčím tak velkým a těžkým jako kolo od auta. Ještě by si chudáčci pražští uhnali kýlu.

8. Zámečník

O tomhle povolání jsou přesvědčeni, že už dávno neexistuje. V Praze nemají klíčové dírky, protože se domnívali, že jsou zbytečné. Klíče nahradili čipy a prý se chystají zrušit i vchodové dveře, takže tesaři nebudou mít za chvíli co žrát.

9. Zedník

Pražáci viděli práci zedníka v akci jednou v životě, a to když koukali na pohádku Princové jsou na draka. Od té doby si myslí, že někomu zavolají, ten někdo na druhé straně přijme jejich hovor, sdělí jim něco, čemu stejně nerozumí, a za půl roku se na jejich pozemku objeví dům. Takhle to v Praze chodí a tak to má být!

10. Psycholog

Každý Pražák potřebuje minimálně jednoho psychologa, protože je na nervy ze své práce, kterou v Ostravě zvládají děti v předškolním věku. Kdyby měli ještě studovat něco víc než střední školu a následně pomáhat stejně divným lidem jako jsou oni, nechtějte vědět, kde bychom skončili.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy