1. Policista v Mexiku

Únosy, vraždy, drogové války. To je v Mexiku na běžném pořádku. Loni zemřelo na tisíc policistů při potyčkách na hranicích s USA a při zatýkání zločinců. Prostě žádná procházka růžovou zahradou.

2. Řidič nákladního auta ve Střední Africe

Kombinace únavy, dlouhých hodin v autě a nedostatečné přípravy na cestu – to dělá z tohoto povolání jedno z nejnebezpeč­nějších na světě. V Čadské republice je mnoho cest nezpevněných a ročně na nich umírá 3000 řidičů.

3. Dřevorubec

Každý muž živící se kácením stromů musí počítat s rizikem, že mu jednou prostě něco padne na hlavu. Ve Státech umírá ročně vinou úrazu v průměru 104 ze 100 000 dřevorubců. A to není málo.

4. Rybář na Aljašce

Pády přes palubu, poruchy přístrojů, nepřízeň počasí. Statistiky mluví jasně – na sto tisíc rybářů vychází 127 úmrtí ročně.

5. Pyrotechnik

Nic překvapivého. Nejvíce expertů na výbušniny umírá v Afganistánu a v Iráku.

6. Zpravodaj působící v Sýrii

Největší zapálenci pro svou práci zpravodaje jsou ti, kteří se vypraví do Mexika, Pákistánu, Somálska a hlavně do Sýrie. V roce 2010 bylo v této zemi zabito 39 lidí a 21 jich bylo uneseno.

7. Horník v Číně

Zřejmě úplně nejhorší práce za všech. V minulém roce se v uhelných čínských dolech zabilo 1384 horníků, v roce 2011 to bylo dokonce 1973.

8. Pilot ruských aerolinií

V podstatě je jen otázkou času, kdy umřete strašlivou smrtí, pokud denně lítáte ruským letadlem. Během uplynulých deseti let zemřelo v ruských aeroplánech na osm set lidí.

10. řidič autobusu v Guatemale

Šest let trvající nepokoje mezi Guatemalskými gangy si vyžádaly neuvěřitelných 900 životů řidičů autobusů. Zřejmě se jedná o obecně dost nesympatické povolání.