Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

10 nejděsivějších experimentů na lidech v USA: Tuto šílenost nepochopíte!

Zdroj: twitter.com
V Americe se dříve dělaly experimenty, které teď nikdo nechápe. Za prvé, nikam nevedly, a za druhé, byly prostě úplně nesmyslné. Ve Spojených státech byly prováděny experimenty na lidech. Byly považovány za neetické, často se prováděly nelegálně a bez vědomí nebo souhlasu jednotlivců. Americké úřady přiznaly, že byly v USA uskutečněny desítky experimentů. Spousta předních vědců považovala za legitimní provádět pokusy na lidech, kteří neměli plná práva.

1. Vězni infikováni malárií

V roce 1945 se na vězních v několika věznicích testovaly látky proti malárii. Ty měly pomoct vojákům během druhé světové války bojujících v Pacifiku. Začínala se aplikovat v rámci zákopové války. Němci získali kmeny malárie a testovali je kde jinde než v nemocnici. Malárie se nakonec neuchytila, ale vyskytovala se často v pracovních táborech.

2. Testování hořčičného plynu na vojácích ve výcvikových plynových komorách

Od začátku druhé světové války sílil výzkum biologických zbraní a vláda začala testovat jejich účinky na vojácích. Vláda tak iniciovala kropení hořčičným plynem a jinými dráždivými chemickými látkami, které poškozovaly plíce. Látky se testovaly na vojácích proti jejich vůli. Také se říkalo, že kromě vojáků, byli pokusnými králíčky pacienti vojenských nemocnic, kteří byli podrobeni lékařským experimentům, včetně testu biologických zbraní.

Také se na nich testovaly plynové masky a ochranné oděvy. Vojáci se tak zamykali do plynových komor a vystavovali je působení lewisitu a yperitu. Tyto látky při kontaktu s kůží způsobují bolest, svědění, vyrážku, otoky, puchýře. Při vdechnutí způsobují pálivou bolest, kýchání, kašel, zvracení, případně plicní edém. Může dojít k otravě s nekrózou jater a smrti. Všechny podobné experimenty byly vysvětlené jako pouhé „pozorování“.

3. Ovládání mysli, zneužívání dětí – projekt MK-ULTRA

CIA projekt MK-ULTRA zaplatil doktorovi Donaldu Ewenu Cameronovi za subprojekt68, který byl zaměřený na experimenty s látkami ovlivňující mysl. Touto metodou se měly získat informace od jedinců, kteří odmítli spolupracovat.

Využívalo se pacientů, kteří byli hospitalizovaní s bipolární depresí. Tato léčba jim naprosto změnila život a byla pro ně opravdu strašná. Pacienty Cameron dostával do farmakologického kómatu na několik měsíců a přehrával jim pásky s jednoduchými příkazy nebo opakujícími se zvuky. Oběti zapomínaly mluvit, nevěděly, kdo jsou jejich rodiče, a trpěly těžkou amnézií.

Doktor provedl i sérii experimentů na dětech. Jedním z příkladů bylo, když donutil dítě mít sex s vysoce postaveným vládním úředníkem a celé to natáčel na video. Když se toto v roce 1975 dostalo na veřejnost, CIA nezbývalo nic jiného, než prohlásit, že všechny projekty na ovládání mysli jsou ukončeny. Byla to však jen prázdná slova.

4. USA poskytly imunitu monstru násilné chirurgie

Doktor Shiro Ishii prováděl kruté pokusy na desítkách tisíc lidí během druhé čínsko-japonské války. Prováděl experimentální chirurgii na živých lidech a studoval jejich vnitřnosti pro vědecké účely. Řídil kruté chirurgické pokusy na vězních, nepoužíval anestezii, a tak byli vězni při vědomí a trpěli.

A co je víc nechutné, experimenty prováděl i na těhotných ženách. Ty samozřejmě potratily. Vězňům také způsoboval mrtvice, infarkty, omrzliny a podchlazení. Ishii unikl trestu za všechny své zrůdné činy, protože Spojené státy měly zájem o výsledky jeho experimentů. Ishi žil až do roku 1959 a dále prováděl výzkumy v oblasti biologických zbraní.

5. Rozprašování chemických látek nad americkými městy

Vláda také zjišťovala, co se stane v případě skutečného chemického útoku, a tak vymyslela nesmyslný experiment. Provedli vzdušné a námořní útoky na obyvatele USA. Roznesli virus způsobující černý kašel v Tampa Bay na Floridě pomocí lodí a způsobili epidemii. Zabito bylo 12 lidí. Místní obyvatelstvo přitom bylo přesvědčeno, že sleduje zkoušky ve vytváření efektivní kouřové clony nad městem pro případ útoku sovětských vojsk.

Námořní jednotky také rozstříkaly virus v San Francisku a mnoho lidí tak onemocnělo zápalem plic. Ve městech Savannah a Avon Park zase armáda vypustila miliony komárů, aby rozšířila žlutou zimnici a horečku dengue. Američané tak měli horečky, tyfus, dýchací problémy a rodily se mrtvé děti.

6. Spojené státy infikovaly pohlavně přenosnými chorobami Guatemalu

V roce 1940 se Spojené státy rozhodly otestovat účinnost penicilinu jako léku proti syfilidě. Tento experiment byl vyzkoušen na obyvatelích Guatemaly. Cílem bylo vyzkoušet penicilin, protože to byl nový lék, který nikdo neznal. Výzkumníci hledali prostitutky se syfilidou, které měly záměrně nakazit pohlavním stykem nemocí syfilis stovky mužů.

7. Studium účinku atomové bomby

Američtí vědci testovali účinky bomby na lidech. Během projektu Manhattan zahájili sérii tajných experimentů po vpichování plutonia osmnácti pacientům, kteří o tomto pokusu neměli ani tušení. Pouze pět pacientů ještě žilo dvacet let po injekci. Kromě plutonia se také při experimentech používal uran. Výměnou za uran se zachovala mrtvá tkáň těl k vědeckému účinku uranu.

8. Infikování rakovinou obyvatel Puerto Rika

V roce 1931 dr. Cornelius Rhoads obdržel finanční prostředky z Rockefellerova ústavu pro provedení pokusu v Puerto Riku. Roads nakazil občany Puerto Rika rakovinnými buňkami, pravděpodobně aby mohl studovat jejich účinky. Třináct z nich zemřelo. Jakákoliv šokující dokumentace z doby, kdy pracoval na výzkumu chemických zbraní, s největší pravděpodobností bude k dnešnímu dni zničena.

9. Pentagon léčil afroamerické pacienty s rakovinou extrémními dávkami radiace

V šedesátých letech ministerstvo obrany provedlo řadu experimentů na ozařování chudých afroamerických pacientů s rakovinou, kteří o tom, že podstupují nějaký experiment, neměli ani tušení. Bylo jim řečeno, že budou léčeni, ale neřekli jim, že to bude léčení ve stylu Pentagonu, tedy studium účinku vysokých dávek radiace na lidské tělo.

Lékařské formuláře byly podepsané jenom iniciálami, takže pacienti pak nemohli žalovat vládu. Chudí Afroameričané dostali velmi vysokou dávku radiace, která způsobovala silnou bolest, zvracení, krvácení z nosu a uší. Nejméně dvacet z nich zemřelo.

10. Otrava mořskou vodou

Tento experiment spočíval v tom, že 44 vězňů mělo pít jen mořskou vodu. Cílem bylo odhalit, jaké změny vyvolává v těle pití pouze slané vody. Měli zakázáno pít cokoliv jiného a jíst. Většina obětí zemřela v horečkách s halucinacemi a v průjmech. Ani dnes neumíme přežít jen ze slané vody.

Související články

Další články